Eleganckie i funkcjonalne meble do przedpokoju
Porady

Eleganckie i funkcjonalne meble do przedpokoju

Przedpokój, podobnie jak pozostałe pomieszczenia w mieszkaniu, wymaga odpowiedniej aranżacji oraz umeblowania. Dzięki temu nie tylko zyskuje walory estetyczne i ciekawie się prezentuje, ale przede wszystkim jest funkcjonalny. Jak wybrać eleganckie i funkcjonalne meble do przedpokoju?

Co wziąć pod uwagę, kupując meble do przedpokoju?

Przedpokoje są zazwyczaj niewielkich rozmiarów. Większość z nich jest podłużna i wąska. To wszystko sprawia, że ich urządzenie nie należy do najłatwiejszych zadań. Pomieszczenie te służy przede wszystkim do przechowywania okryć wierzchnich i obuwia zarówno naszych, jak i gości. W związku z tym powinny znaleźć się w nim meble, które umożliwią schowanie wszystkich elementów garderoby. Dość często chowane są również inne rzeczy np. sprzęty AGD jak odkurzacz. Zanim zdecydujemy się na konkretne meble do przedpokoju, powinniśmy zastanowić się, co będziemy przechowywać w pomieszczeniu i ile będzie tych rzeczy. Weźmy pod uwagę potrzeby wszystkich domowników. Nie zapomnijmy również o gościach. Musimy zapewnić miejsce na ich okrycia wierzchnie oraz buty. Po drugie, nie bez znaczenia jest design. Meble powinny być dopasowane do stylu, w jakim urządzone jest pomieszczenie czy całe mieszkanie.

Jakie meble do przedpokoju wybrać?

Nie ma wątpliwości, że obowiązkowym elementem każdego, nawet najmniejszego przedpokoju, jest szafa. Przede wszystkim jest bardzo pojemna, dzięki czemu pomieścimy w niej dużo rzeczy. Po drugie posiada walory estetyczne i prezentuje się bardzo elegancko i stylowo. Jej wielkość należy dobrać do wolnej przestrzeni. Jeżeli korytarz jest bardzo wąski, najlepiej sprawdzą się modele do sufitu z przesuwnymi drzwiami. Jeśli nie mamy miejsca na szafkę na buty, możemy je trzymać w dolnej części szafy. Musimy zastanowić się, czy chcemy pomieścić w niej wszystkie rzeczy, czy tylko sezonowe. Przy jej wyborze sprawdźmy rozłożenie półek i wieszaków, które jest istotne przy przechowywaniu ubrań. Warto również wybrać szafkę na buty, która zapewni ład i porządek. Doskonale sprawdzą się modele z siedziskiem, które ułatwią zakładanie oraz zdejmowanie obuwia. Jeżeli dość często przyjmujemy gości, warto pomyśleć o dodatkowym, stojącym wieszaku, na którym goście będą wieszać płaszcze i kurtki. Pamiętajmy również o lustrze!

Meble pojedyncze czy zestawy mebli?

Meble do przedpokoju dostępne są w zestawach albo pojedyncze. Ich wybór uzależniony jest o indywidualnego gustu, a także wolnej przestrzeni, jaklą dysponujemy. Komplety mebli obejmują najczęściej szafę na ubrania wierzchnie, lustro oraz komodę lub szafkę na buty. Nowoczesne modele dodatkowo wyposażone są w wygodne i designerskie pufy, na których można usiąść i włożyć lub zdjąć buty. Co więcej, pufa stanowi element dekoracyjny, pięknie komponując się z pozostałymi elementami dekoracyjnymi. Zestawy mebli doskonale sprawdzą się wtedy, gdy nie mamy zamiaru przechowywać wszystkich rzeczy w pomieszczeniu, a tylko ich część. W innym przypadku lepiej wybrać szafę, która jest bardziej pojemna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *