Bezprzewodowy odkurzacz – czy warto
Salon,  Sypialnia

Bezprzewodowy odkurzacz – czy warto?

Odkurzacze akumulatorowe bezprzewodowe w ostatnim czasie stały się bardzo popularne. Można nimi posprzątać w miejscach trudno dostępnych w domu oraz samochód. Technika sprzątania takimi odkurzaczami nie różni się od tradycyjnych, różnią się jedynie budową. Najczęściej są to odkurzacze bezrowkowe, ale zdarzają się niektóre modele z workiem, są również takie, które zbierają wodę i piorące. Są one bardzo lekkie i nie ciągną się za nimi kable i to jest ich atutem. Odkurzacze bezprzewodowe  sprawdzają się w wielu sytuacjach, są  one mniejsze i lżejsze ważą najwyżej 3 kg, dlatego z łatwością możemy ich przenosić i odkurzanie schodów czy trudno dostępnych miejsc nie jest już problemem. Większość modeli ma odpinany odkurzacz ręczny, który używamy do tapicerek na meblach i w samochodzie. Wadą  ich jest ograniczony czas pracy, o jej długości decyduje pojemność akumulatora. Najczęściej stosowane są od 15 do 60 minut, jednak przy dużym mieszkaniu jest to prawie  nie możliwe, pozwalają one na posprzątanie małej powierzchni. Odkurzacze bezprzewodowe najlepiej się sprawdzą w małych mieszkaniach.

Zaletą takiego odkurzacza  jest jego wielkość, nie zajmuje dużo miejsca, więc można go postawić przy ścianie, gdzie montuje się stacje ładującą. Możemy ich  chować za drzwiami czy za szafą, kolejną zaletą takiego odkurzacza jest to, że jest on znacznie cichszy niż standardowy.

Odkurzacz akumulatorowy  pionowy, cechy, które odróżniają odkurzacz pionowy od standardowych:

– szczotka jest dość wąska, więc dotrze do każdej szczeliny,

– nie ma on elastycznej rury, a wszystko znajduje się na jednym urządzeniu,

– większość modeli jest bezworkowa, co zmniejsza koszty,

– na rynku są modele, które zbierają wodę,

 – konstrukcja jest tak zrobiona, aby zajmował, jak najmniej miejsca,

– posiadają akumulator.

Największym atutem takiego odkurzacza  jest to, że możemy nim pracować w wygodny sposób, nic nam się nie plącze, a wszystko jest umieszczone na rączce, nie ma potrzeby schylania się do odkurzania.

Odkurzacze bez workowe są również bardziej polecane dla alergików, gdyż nie trzeba opróżniać takich worków pełnych zarodników, grzybów czy pleśni.

Odkurzacze, które mają funkcje mycia na mokro, ponieważ mają odpowiednie czujniki, dlatego możemy je bezpiecznie  stosować na drewnianych podłogach i panelach. Są również modele, które mają specjalną szczotkę do zbierania sierści. Jest to dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy kochają czworonogi.

Odkurzacze  automatyczne bezprzewodowe

To odkurzacze, które działają na akumulator i nie potrzebują przewodów, ich zaletą jest wygoda użytkowania, aby posprzątać nie musimy nic robić, odkurzacz ten sam  wszystko zrobi. Jest to urządzenie  w kształcie dysku, sam wyjeżdża  ze stacji ładującej, porusza się po mieszkaniu zbierając wszystkie zanieczyszczenia. Możemy go zaprogramować, kiedy ma odkurzać, w jakim czasie i jaką przestrzeń.

Wadami takich urządzeń jest słaba siła ssąca, niestety taki odkurzacz nie poradzi sobie z większymi okruchami, nie raz mają problemy z pokonaniem progu czy kabla. Najbardziej sprawdzą się w mieszkaniach, gdzie podłogi są gładkie i twarde, na dywanach nie dają sobie rady. Dużym ograniczeniem jest również wysoka cena takich odkurzaczy.

Popularność odkurzaczy bezprzewodowych jest tak duża, że każdy producent AGD  ma ich teraz w swoim asortymencie.

Jeden komentarz

  • Elizka

    i jaki ja mam wybrać odkurzacz, ahh,. dostrzegam plusy bezprzewodowego, ale boję się, że będę musiała go co chwilę ładować i że nie wytrzyma długiego odkurzania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *