Płyty prysznicowe - jak kupić te właściwe
Łazienka

Płyty prysznicowe – jak kupić te właściwe?

Gdy planujecie urządzenie lub generalny remont łazienki, stajecie przed decyzją czy kupić wannę, czy może jednak prysznic. W przypadku wyboru prysznica zaczynacie myśleć, czy lepiej prysznic z brodzikiem, czy też bez. Decyzja padła na ten typ bez brodzika, więc przychodzimy wam z pomocą w poszukiwaniach odpowiedniej płyty prysznicowej, abyście wybrali produkt najbardziej pasujący do was i waszych potrzeb.

Płyty prysznicowe (nazywane również brodzikami posadzkowymi) dzielą się na trzy modele, które różnią się od siebie budową oraz wytrzymałością. Każdy z modeli dostępny jest w 20 rozmiarach, ale na specjalne życzenie klienta można rozmiar dostosować do własnych potrzeb. Płyty prysznicowe składają się z płyty EPS, która jest pokryta powłokami wzmacniającymi oraz uszczelniającymi. Ilość tych warstw jest zależna od poszczególnych modeli.

Mineral BASIC charakteryzuje się obustronną powłoką mineralną, która została wzmocniona siatką z włókna szklanego. Ta płyta prysznicowa powinna ona zostać przykryta dużymi płytkami.

Mineral PLUS jest wytrzymalszą wyżej wspomnianej płyty. Jej dodatkowym atutem jest warstwa uszczelniająca, która perfekcyjnie spełnia swoją funkcję i chroni przed wodą oraz wilgocią. W porównaniu do Mineral BASIC nie musi być przykryta dużymi płytkami, więc przy urządzaniu nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni.

Mineral PROFI jest najlepiej wyposażonym ze wszystkich modeli płyt prysznicowych, ponieważ została pokryta siatką z włókna szklanego oraz dwoma warstwami epoksydowymi. Całość została też pokryta kwarcem, dzięki czemu poprawiona jest przyczepność płyty oraz jest wprost idealna dla osób niepełnosprawnych, ponieważ bezproblemowo udźwignie wózek inwalidzki.

Zdecydowaliśmy się na model, to teraz musimy wybrać odpływ. Również mamy kilka do wyboru. Płyty prysznicowe Steigner posiadają między innymi takie odpływy: punktowy odpływ centralny, punktowy odpływ zdecentralizowany, odpływ liniowy oraz odpływ ścienny. Dostrzegalne różnice to oczywiście wygląd, ale dodatkowo różnią się przepustowością. Najczęściej wybierany jest odpływ liniowy, ponieważ odprowadza 36 litrów na minutę. Gdy poszukujemy szybszego odpływu, to polecamy – odpływ punktowy pionowy, który odprowadza wodę z prędkością 66 litrów na minutę. Co więcej, odpływy Steigner mogą zostać zamontowane w dowolnym miejscu, bez zmartwień o przepustowość, więc jest to ogromne udogodnienie.

Podsumowując, do głównych zalet płyt prysznicowych zaliczymy:

1) Są idealnym rozwiązaniem dla osób niepełnosprawnych, jak i osób starszych, bądź tych, które mają większe lub mniejsze problemy z poruszaniem się.

2) Możliwość dopasowania rozmiaru do własnych preferencji bądź do wielkości naszej łazienki bez utraty funkcji, które powinny zostać zachowane.

3) Charakteryzuje się bardzo łatwym montażem oraz dużym wyborem produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *