Ogrzewanie gazem płynnym – o tym warto wiedzieć!
Porady

Ogrzewanie gazem płynnym – o tym warto wiedzieć!

Nowoczesne instalacje na gaz płynny są coraz popularniejsze wśród Polaków. Jest to komfortowe i ekologiczne rozwiązanie zdające egzamin w wielu sytuacjach, np. w miejscach, gdzie z racji na brak stosownej infrastruktury nie ma dostępu do gazu ziemnego.

Zbiornik na gaz płynny – kupić czy dzierżawić?

Każdy, kto decyduje się na ogrzewanie domu gazem płynnym, ma do wyboru dwie opcje: zakup zbiornika na własność lub jego dzierżawę. Dzierżawa jest o tyle wygodna, że nie trzeba we własnym zakresie wykonywać całej instalacji, co jest procesem kosztownym i dość czasochłonnym. Przy umowie dzierżawy dostawca gazu, np. firma Amerigas, zajmuje się formalną i praktyczną stroną przedsięwzięcia. Najczęściej w takiej sytuacji wartość montażu i dzierżawy wliczone są w cenę gazu.

Zbiornik na gaz płynny – jaki wybrać?

Wybór pomiędzy zbiornikiem naziemnym a podziemnym jest podyktowany rozmaitymi przesłankami. Ogromne znaczenie w tym kontekście mają m.in. wielkość działki, poziom wód gruntowych na danym terenie oraz konkretne potrzeby. Przeciętne gospodarstwo domowe w Polsce wymaga niedużego zbiornika o pojemności 2700 l. Zbiorniki naziemne zdecydowanie lepiej sprawdzają się na większych posesjach. Trzeba liczyć się z tym, że ingerują w przydomowy krajobraz, jednak z drugiej strony ich montaż i użytkowanie są tańsze niż w przypadku modelu podziemnego. Zbiornik podziemny, który nie nadaje się na obszary o wysokim poziomie wód gruntowych, trzeba raz na 10 lat wykopać w celu sprawdzenia jego stanu technicznego.

Ogrzewanie domu gazem płynnym – największe zalety

Komfort, prosta obsługa, wielofunkcyjność – oto główne powody, dla których warto zdecydować się na omawiane ogrzewanie Amerigas. Opinie na temat tej firmy,  jej produktów i świadczonych przez nią usług zdecydowanie zachęcają do sprawdzenia oferty. Instalacja z gazem płynnym pozwala sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu, ponieważ przez cały okres obowiązywania umowy ceny gazu nie zmieniają się (nie są regulowane jak w przypadku gazu ziemnego). 

Jeden komentarz

  • Krystian

    Zbiorniki na gaz płynny to dobry pomysł są one wykorzystywane głównie wtedy, gdy nie można podłączyć z przyczyn technicznych sieci gazowej, np. w domku w górach, czy w dużym gospodarskie, gdzie jest ogromne zapotrzebowanie na gaz. Instaluje się wtedy zbiorniki naziemne na gaz płynny i wtedy to jest najlepsze rozwiązanie. Działać to może też w razie awarii w dużych przedsiębiorstwach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *