Jak ochronić łóżko przed kurzem?
Porady

Jak ochronić łóżko przed kurzem?

Zastanawiasz się, jak ochronić łóżko przed kurzem i innymi zabrudzeniami? Doskonale sprawdzi się narzuta na łóżko, która jest niezbędnym elementem w sypialni. Nie tylko ochroni pościel, ale dzięki swoim walorom estetycznym dodaje wnętrzu szyku i stylu. Jaką narzutę wybrać?

Jak ochronić łóżko przed kurzem?

Jeszcze do niedawna narzuta na łóżko była dla wielu osób zbędnym dodatkiem aranżacyjnym. Obecnie święci triumfy w aranżacyjnych trendach. Trudno się dziwić. Coraz więcej osób docenia jej estetykę, a także funkcjonalność. Przykrywając pościel za pomocą narzuty, chronisz ją przed zabrudzeniami i kurzem. Zapewniasz również ochronę delikatnej pościeli przed uszkodzeniami, które mogą przypadkowo spowodować domowe zwierzęta, a także dzieci. Ponadto, poprawia ona atrakcyjność pomieszczenia, dzięki czemu sypialnia prezentuje się schludnie.

Jaka narzuta na łóżko do sypialni?

Aby narzuta była praktyczna, musi być odpowiednio dobrana do potrzeb użytkownika. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim tkaninę, z której ją wykonano. Jej wybór uzależniony jest zarówno od indywidualnego gustu, jak i funkcji, jakie ma pełnić. Jeśli posiadasz w domu psa lub kota, postaw na bawełniane modele. Zrezygnuj z satynowych modeli, ponieważ są podatne na uszkodzenia. Natomiast satyna sprawdzi się w przypadku, gdy narzuta ma być elementem aranżacyjnych. Prezentuje się bardzo elegancko, podkreślając luksusowy i szykowny charakter pomieszczenia. Wybierając narzutę na łóżko, zastanów się, czy ma być ona tylko i wyłącznie ozdobą, czy jednocześnie chronić łóżku i służyć jako dodatkowe okrycie np. w trakcie drzemki lub podczas chłodniejszych nocy. Jeżeli ma dać dodatkowe ciepło, najlepszym rozwiązaniem są narzuty podbite puszystą włókniną. Doskonałym wyborem będą także futrzane modele, które są idealnym towarzyszem jesiennych wieczór, a dodatkowo bardzo fajnie się prezentują. Niezależnie od tego, na który model się zdecydujesz, pamiętaj, aby całość wnętrza była spójna, stylowa, a przede wszystkim przytulna. W końcu sypialnia to Twój azyl.

Jaki rozmiar narzuty na łóżko?

Nawet najpiękniejsza narzuta na łóżko nie będzie praktyczna, jeśli nie wybierzesz odpowiedniego rozmiaru, który dopasowuje się do wymiaru łóżka. W pierwszej kolejności zastanów się, w jaki sposób ma ona przykrywać łóżko. Może zakrywać mebel aż do samej podłogi albo być narzucona w taki sposób, by krawędzie można było wsunąć pod materac. Aby dokonać właściwego wyboru, zmierz szerokość łóżka, jego długość oraz wysokość materaca do podłogi. Jeżeli wybierzesz pierwsze rozwiązanie, to kup narzutę o większym rozmiarze. Przyjęło się, że do szerokości łóżka należy dodać dwukrotność wysokość od materaca do podłogi. Aby wyliczyć długość narzuty, do długości łóżka dodaj jedną wysokość. Otrzymasz wtedy idealne wymiary. Jeżeli zdecydujesz się na drugi sposób, sprawdź grubość materaca. Do jego szerokości i dwukrotności jego grubości dodać dodatkowo 10 cm na zakładkę, która umieścisz pod materacem. Natomiast długość dobierz w zależności od tego, czy chcesz założyć narzutę pod materac tylko po bokach, czy ze wszystkich stron.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *