Płytki w aranżacji wnętrz – nowe trendy
Porady

Płytki w aranżacji wnętrz – nowe trendy

Płytki we wnętrzach gwarantują praktyczne i estetyczne wykończenie podłóg oraz ścian, które nigdy nie wychodzi z mody. Płytki ścienne i podłogowe charakteryzują się szczególną wygodą w użytkowaniu, ponieważ są odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe do czyszczenia. Jednocześnie prezentują efektowny wygląd, pasując do różnorodnych aranżacji. Jakie są jednak aktualne trendy w wyborze płytek?

Południowy klimat jako kontrast dla wnętrz w stylu skandynawskim 

Długo utrzymująca się moda na surowy wystrój wnętrz w stylu skandynawskim ma swoich zwolenników, jednak coraz więcej osób szuka dla niej ciekawych alternatyw. W stylu nordyckim płytki prezentują monochromatyczne, stylizowane na kamień tafle. Dla tych, którzy preferują w swoim domu lub mieszkaniu ciepłą paletę kolorystyczną, efektowną alternatywę mogą stanowić natomiast płytki hiszpańskie. To kolorowe mozaiki o różnorodnych wzorach. W przeciwieństwie do płytek wykonanych w stylu skandynawskim, płytki hiszpańskie posiadają mniejszy format, w dużym skupieniu tworząc intrygujące ornamenty ścienne i podłogowe. 

Do jakich wnętrz pasują płytki hiszpańskie? 

Wykończenie ścian i podłóg płytkami hiszpańskimi jest możliwe w większości pomieszczeń domu albo mieszkania. Szczególnie pasują one do kuchni albo łazienki, gdzie można zestawić je z wyposażeniem o oszczędnym designie. Coraz więcej ludzi eksperymentuje jednak z płytkami hiszpańskimi w korytarzu i salonie, do których kafle wprowadzają radosną, sielankową atmosferę. Tego rodzaju płytkami można efektownie ozdobić także zewnętrzny taras albo altankę, gdzie miło spędza się czas o letniej porze roku. Ze względu na bogate, wyraziste dekory płytki hiszpańskie dobrze komponują się z wnętrzami urządzonymi w stylu rustykalnym, retro lub eklektycznym. Mogą stanowić zdecydowany akcent w pomieszczeniu, na przykład pokrywając jedną ścianę.  

Główne atuty płytek w stylu hiszpańskim 

Zasadnicza zaleta zastosowania płytek hiszpańskich we wnętrzach to ich kolorowy, optymistyczny design. Od razu tworzą one atmosferę południowej sielanki, co poprawia nastrój domowników. Ponieważ tego rodzaju płytki są bardzo wyraziste, w kwestii pozostałych elementów wystroju wnętrza można postawić na minimalistyczne rozwiązania. Płytki hiszpańskie wyróżniają się także większą praktycznością podczas codziennego użytkowania – w porównaniu do gładkich, matowych, skandynawskich kafli w mniejszym stopniu widać na nich kurz i zabrudzenia.  

Płytki hiszpańskie w ofercie marki Vives 

Dla osób, które interesują oryginalne płytki hiszpańskie, polecamy zapoznanie się z asortymentem producenta ceramiki Vives. To płytki produkcji hiszpańskiej, które zachwycają szerokim wyborem i wysoką jakością. Płytki Vives występują w różnorodnych kolekcjach – od wariantów jednokolorowych, po klasyczne, hiszpańskie dekory. Bogata gama barw płytek uwzględnia niemal każdy wariant kolorystyczny. Producent ma w swojej ofercie zarówno płytki do wnętrz, jak i modele mrozoodporne. Do wyboru pozostają płytki Vives o matowej albo błyszczącej powierzchni, a także z rektyfikacją lub bez niej. Wybierając płytki, można tworzyć na ścianach i podłogach niepowtarzalnej urody mozaiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *