Kamień dekoracyjny wewnętrzny – gdzie się sprawdzi?
Salon,  Sypialnia

Kamień dekoracyjny wewnętrzny – gdzie się sprawdzi?

Kamień dekoracyjny jest bardzo modny już od wielu lat i jest bardzo chętnie stosowany do aranżacji wnętrz. Kamień dekoracyjny jest materiałem dla wszystkich osób, które marzą o wystroju nowoczesnym , modnym i niebanalnym. Jest super ozdobą do domów i mieszkań . Może mieć różne barwy i rysunek. Obecnie  na rynku dostępny jest kamień dekoracyjny naturalny, gipsowy i betonowy. Najczęściej jest używany  trawertyn, onyks, granit i kwarc.

Kamień naturalny jest materiałem, który oddaje piękno i siłę przyrody, jego forma i walory kolorystyczne pozwalają nam stworzyć niespotykane kompozycje. Wewnątrz pomieszczeń  mam on bardzo duże zastosowanie ,używamy go na posadzki , schody, ściany , blaty kuchenne oraz obudowy kominkowe. Jest materiałem ekskluzywnym ,ze względu na cenę.  Kamień pochodzący z naturalnego źródła  , jest  zdrowym materiałem, nie uczula  , nie emituje szkodliwego promieniowania , nie zanieczyszcza środowiska i  nie wydziela substancji toksycznych .Możemy go wielokrotnie obrąbiać , nie zmienia on swoich właściwości i wyglądu. Jest odporny na zarysowania i pęknięcia.

Rodzaje kamienia naturalnego :

Łupek– jest to najtańszy kamień naturalny  jego zaletą jest różnorodność kolorów  i łatwa dostępność. Świetnie nadaje się do aranżacji klasycznych i nowoczesnych, nadaje wnętrzu niepowtarzalny klimat i nastrój.

Piaskowce

Jest kamieniem łatwym w obróbce ,mało odporny na wilgoć, stosowany najczęściej w salonach oraz budynkach użyteczności publicznej. Wykonuje się z nich płytki i elementy okładzinowe, które są tańsze i chętniej kupowane. Występują w bardzo wielu kolorach.

Najbardziej odpowiednim kamieniem  dekoracyjnym na podłogę jest :marmur, granit i  kwarcyt.  Są twarde , wytrzymałe i odporne na ścieranie. Marmur najbardziej nadaje się do łazienek , holów i salonów. Granit jest najtwardszym kamieniem  dekoracyjnym nie wchłania wilgoci i płynów dlatego idealnie nadaje się do łazienek i kuchni. Jest bardzo odporny na zabrudzenia i zanieczyszczenia .Kwarcyt ma dużą wytrzymałość i twardość, jest bardzo mało nasiąkliwy i odporny na plamy. Stosowany  jest w salonach, sypialniach wykonuje się z niego blaty łazienkowe, kuchenne oraz półki.

Kamień dekoracyjny  gipsowy.

Kamień gipsowy jest odpowiedni do pomieszczeń suchych, ponieważ wchłania wodę nie nadaje się do łazienek i wilgotnych kuchni. Charakteryzuje się dużą różnorodnością wzorów i faktur, jest o wiele tańszy od naturalnego i łatwy do montażu .Stosowany jest  w pokojach dziennych i salonach. Kamień gipsowy jest w formie prostokątów lub nieregularnych kształtów, jest uniwersalnym uzupełnieniem każdego wnętrza nowoczesnego jak i klasycznego stylu. Ze względu na swoja wagę mogą być układane  na ściankach z karton gipsu i na dużych powierzchniach , po odpowiednim zaimpregnowaniu będą nam  służyć bardzo długo ,będą odporne na kruszenie i brudzenie.

Kamień dekoracyjny betonowy

Kamień ozdobny betonowy jest robiony z cementu i kruszywa kamiennego aby podnieść jego właściwości dodawane są plastyfikatory  oraz pigmenty. Elementy mogą mieć różne kształty:  płytki oraz nie równe elementy, które na śladują kamień naturalny. Kamień betonowy jest bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne , doskonale sprawdza się łazience i kuchni, ze względu na bardzo niska chłonność wilgoci ,wysokie temperatury i zabrudzenia.

Jeden komentarz

  • LoveHouse

    Kocham kamień dekoracyjny, dla mnie wszystko mogłoby być w nim urządzone. W salonie mam kamień, w kuchni również. Kamień sprawia, że wnętrze wygląda tak modnie, a zarazem ciepłoo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *