Szafki RTV - komfortowe, łatwe w montażu, estetyczne. Oraz jak je znaleźć
Salon

Szafki RTV – komfortowe, łatwe w montażu, estetyczne. Oraz jak je znaleźć

W niemal każdym mieszkaniu i domu rodzinnym znajduje się telewizor. Często jest on umieszczony w specjalnym miejscu, z którego wszyscy domownicy będą mogli cieszyć się krystalicznie czystym obrazem. Zazwyczaj, telewizor stawiamy w salonie, rzadziej także w jadalni lub sypialni. Jeśli zastanawiasz się nad aranżacją swojego kącika RTV, wówczas warto pomyśleć nad zakupem specjalnych mebli, dedykowanych do obsługi takiego sprzętu. Szafy i stoliki RTV to meble o uniwersalnym zastosowaniu i przeznaczeniu. Tworzą stabilną podstawę dla Twojego telewizora, ułatwiając także przechowywanie wszystkich potrzebnych do jego obsługi sprzętów i akcesoriów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze kryteria zakupowe, o których warto pamiętać w trakcie poszukiwania szafki RTV.

Meble pod telewizorem – dekoracja i praktyczne przechowywanie

Wybór mebli RTV nie jest sprawą zupełnie dowolną. Większość osób przystępująca do zakupów bierze pod uwagę przede wszystkim ich walory estetyczne. Skupia się na tym jak szafka została wykonana, jak współgra z pozostałymi elementami umeblowania salonu oraz jak oddziałuje na aranżację pomieszczenia. Tymczasem, równie ważne – a pod wieloma względami nawet ważniejsze – są kwestie praktyczne. Chodzi nie tylko o sam rozmiar szafki (na który oczywiście również warto zwrócić uwagę), ale także jej konstrukcję i ilość szuflad, przegród, półek lub blatów, które na dany mebel się składają.

W tych ostatnich możesz umieścić czasopisma, pilot do telewizora, dekoder, odtwarzacz DVD, przewody i listwy. Ponadto nieoceniony jest dostęp do przynajmniej jednej półki, która będzie osłonięta uchylnymi drzwiczkami. Przechowywane w niej sprzęty elektroniczne będą dodatkowo zabezpieczone przed dostępem pyłków lub zabrudzeń, które mogłyby im zaszkodzić.

Szafki mniej i bardziej awangardowe

Do niedawna jeszcze niemal wszystkie meble RTV miały identyczną konstrukcję i kształt – były to podłużne prostopadłościany, o symetrycznej konstrukcji i bryle pozbawionej zdobień. Choć wiele mebli do dzisiaj naśladuje ten klasyczny wzór, to jednak spotkasz także bardziej awangardowe rozwiązania i pomysły. Dla amatorów oryginalnych aranżacji i eksperymentów polecamy meble RTV z oferty Meblezagrosze, w której znajdują się modele asymetryczne, niestandardowe oraz designerskie.

Popularnym rozwiązaniem są zwłaszcza meble RTV z zaburzoną linią blatu, na których powierzchni znajdują się dodatkowe półki, podwyższenia lub inne elementy zaburzające konwencjonalną formę. Szafki takie idealnie pasują do pomieszczeń urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym lub loftowym. Pozwalają uwypuklić indywidualny rys w każdej aranżacji, nie tracąc przy tym podstawowych funkcji ozdobnych.

Warto też wspomnieć o szafkach RTV w stylu angielskim. Meble takie prezentują jasne tonacje kolorystyczne i proste zdobienia, z uwypuklonymi liniami ciągłymi, załamaniami i kątami prostymi. Istotne w szafkach stylu angielskim są ich fronty, które powinny kojarzyć się z porządkiem oraz smakiem estetycznym. Meble RTV w stylu angielskim pasują także do pomieszczeń urządzonych w stylu boho, marynistycznym oraz rustykalnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *