kasy pancerne
Porady

Skała w której schowasz swoje kosztowności

Zabezpieczanie naszego dobytku i finansów, jednym z najważniejszych zadań, jakie powinniśmy podjąć, aby uchronić się od kradzieży i straty naszych pieniędzy. Chodzi nie tylko o zabezpieczenie kart kredytowych, rachunków bankowych czy innych tego typu elementów, ale również o odpowiednie majątku w postaci gotówki, czy kosztowności, które przechowujemy w domu. Podobna sytuacja dotyczy firm i sklepów, które zajmują się dystrybucją usług i towarów a co za tym idzie, muszą przechowywać utarg, do momentu zdeponowania go w banku. W tym celu najlepszym i najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem są kasy pancerne, które umożliwiają przechowywanie zarówno gotówki, jak i przedmiotów czy dokumentów, które są wartościowe i które nie powinny trafić w niepowołane ręce.

Na co zwrócić uwagę przy tak ciężkich zakupach

Jednym z najważniejszy pytań jakie musimy sobie zadać, to to czy sejf i kasa pancerna to to samo.  W celu dokładniejszego zrozumienia sytuacji powinniśmy przeanalizować, czym jest klasa bezpieczeństwa tego typu przedmiotów. Mianowicie jest to określenie, jak bardzo odporna na włamanie i wszelkie próby zdobycia zawartości.  Przy użyciu najnowocześniejszych technologii oraz odpowiednio przeszkolonych ludzi testuję się odporność na wszelkie próby włamania i zastosowanie różnych środków w postaci broni czy ognia. Na podstawie tego sejf otrzymuje odpowiedni certyfikat i może zostać wystawiony do sprzedaży. Standardowo na rynku możemy spotkać sejfy do I klasy bezpieczeństwa. Kasy pancerne natomiast zaczynają się dopiero od drugiej klasy bezpieczeństwa, a co za tym idzie, zabezpieczenia cechuje większe zaawansowanie i jakość wykonania. 

Wybierając tego typu rozwiązania, powinniśmy jednak zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych elementów, które wpływają na to, jaką kasę czy sejf wybierzemy oraz, czy będzie on spełniał nasze oczekiwania. Pierwszym elementem, na który należy zwrócić uwagę, jest umiejscowienie kasy naszym sklepie czy biurze. Do wyboru mamy głównie dwie możliwości, z której pierwsza to montaż w ścianie, a druga model wolnostojące. Kasy wbudowane w ścianę, wymagają jednak ingerencji w strukturę, a co za tym idzie ich montaż może wiązać się z koniecznością przeprowadzenia remontu. Niekiedy również, takie rozwiązanie nie może zostać użyte z powodu zbyt dużego obciążenia ze strony samej konstrukcji, przez co nie jest możliwe, by zamontować go wewnątrz ściany. Kasy wolnostojące natomiast, są o wiele cięższe od tych znajdujących się w ścianie i w wielu przypadkach wymagają zastosowania podstawy oraz przytwierdzenia do podłoża. Dzięki temu praktycznie nie do przesunięcia i nie ma obaw, że mógłbyś zostać wyniesiony ze sklepu w szybkim tempie. Kolejny ważny aspekt to sama wielkość kasy, od której zależy, jak wiele elementów będziemy w stanie w niej pomieścić. Powinniśmy brać poprawki, aby kasa była nieco większa od naszych aktualnych potrzeb, ponieważ może się okazać, że w przypadku gdy przybędzie nam dokumentów lub pieniędzy, nie wszystkie zmieszczą się do pojemnika .

Zabezpieczenia numer jeden na rynku

Wybierając zabezpieczenia do sejfu powinniśmy dobrać je zgodnie z naszymi predyspozycjami. Zamek na klucz, jest jednym z najczęściej wybieranych na runku. Głownie ze względu na łatwość obsługi i bezawaryjność. Kolejny rodzaj to zamki elektroniczne, które są nieco bardziej zaawansowane ale potrafią zawieść ze względu na źródło zasilania. Tego typu sytuacje, są jednak dość sporadyczne i nie zdarzają się ciężko. Ostatni rodzaj to zamki mechaniczne, które składają się z obrotowej tarczy. Rozwiązanie to jest mniej niezawodne, jednak wymaga cierpliwości od użytkowników.  Pamiętajmy jednak,aby skonsultować nasze zakupy ze specjalistami, ponieważ pomogą oni dobrać rozwiązania do naszych potrzeb, a co za tym idzie będziemy zadowoleni z zakupu.      

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *