Jakie rolety wewnętrzne wybrać do okien plastikowych?
Porady

Jakie rolety wewnętrzne wybrać do okien plastikowych?

Rolety to element wnętrza, który pełni nie tylko funkcję osłonową, ale również dekoracyjną. Dzięki ogromnemu wyborowi wzorów i materiałów do produkcji  idealnie pasują do każdego wnętrza, dodając niezbędne nuty do tekstur pomieszczenia. Nowoczesne rolety są idealnym wykończeniem okien plastikowych i mogą stać się kluczowym elementem, który określa styl wnętrza.

Rodzaje rolet odpowiednich do okien plastikowych

Rolety pionowe to opcja najbardziej znana. Główne elementy znajdują się odpowiednio prostopadle do podłogi, rolety są przesuwane zgodnie z rodzajem przesłon: lewy-prawy. Doskonale nadają się do panoramicznych okien i balkonowych prowadzących na przykład na taras lub loggię. Pionowe rolety mają prostą konstrukcję i nadają się do wszystkich wnętrz i pomieszczeń. Składają się z lameli z tkanin impregnowanych specjalnymi związkami, połączonych w jeden łańcuch.

Można je łatwo rozdzielić w jednym lub dwóch kierunkach, a lamele można ustawić pod różnymi kątami. Oprócz estetycznego wyglądu, osłony przeciwsłoneczne na oknach można łatwo zamontować, a same mogą być gładkie i ze wzorami. Na korzyść takich rolet przemawia niska cena i długa żywotność, co wynika z prostoty mechanizmu.

Rolety poziome składają się z lameli równoległych do podłogi. Ten rodzaj rolet do okien plastikowych, występuje zarówno w pomieszczeniach biurowych, jak i mieszkaniach. Wymaga kilku opcji instalacji, więc można ich używać w różnych warunkach. Jest to najbardziej klasyczna wersja filtrów przeciwsłonecznych na plastikowych oknach. Składają się z poziomych lameli. Same mogą być wykonane z aluminium i pokryte farbami akrylowymi dowolnego koloru lub być całkowicie drewniane. Plisowane rolety to niestandardowa opcja, odpowiednia dla tych, którzy nie lubią rozwiązań standardowych. Jest to roleta wykonana z plisowanego materiału, która jest montowana bezpośrednio w oknie plastikowym.

Zadania rolet do okien plastikowych

Rolety wewnętrzne montowane na oknach plastikowych zapewniają doskonałą ochronę przed promieniami słonecznymi. Są one zamontowane w otworze okiennym i mogą ściśle przylegać do szyby. Jeśli ktoś chce zabezpieczyć się przed włamywaczami, może zastosować metalowe rolety, które będą zamontowane już na zewnątrz. Rolety kasetowe stanowią integralną konstrukcję tzn. kasetę. Taka rama z rolką jest zamontowana na skrzydle okna i nie ogranicza jego ruchu.

Rolety dzielą się na: pochłaniające światło, odbijające i rozpraszające światło. Rolety plastikowe są najbardziej znaną opcją. Są łatwe w pielęgnacji, ale słabo chronią przed słońcem, a po podgrzaniu często towarzyszy im nieprzyjemny chemiczny zapach. Rolety materiałowe mają duży potencjał do włączenia do wnętrza.

Kolorystyka jest bogata, możliwe jest drukowanie zdjęć, dzięki czemu rolety z tkaniny pasują do każdego pomieszczenia. Drewniane, w tym bambusowe są przyjazne dla środowiska z doskonałymi wskaźnikami izolacji świetlnej. Alternatywą są rolety ze sztucznego drewna. Jest to złożony materiał wykonany z cząstek plastiku i drewna, łączący ich zalety. Rolety aluminiowe są przede wszystkim mocne i trwałe, proste w pielęgnacji i zadziwiają swoim ciepłem i odblaskiem. Rolety wielofunkcyjne to trudna opcja dla wymagających. Połączenie faktur i materiałów ma na celu stworzenie niepowtarzalnego wyglądu każdego wnętrza.

Rodzaj okna i metoda montażu

Na plastikowych oknach lepiej jest zainstalować rolety kasetowe lub rolety z prowadnicami. Montaż odbywa się na skrzydle okna. Mocowanie takich systemów jest możliwe bez wiercenia. Najlepszym rozwiązaniem są wsporniki lub taśma dwustronna. Na balkonie lub loggii można założyć rolety kasetowe, lub zwykłe żaluzje poziome. Oszczędzą miejsce i zapewnią komfort podczas pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *