Łazienka biała czy ciemna – aspekty za i przeciw
Łazienka

Łazienka biała czy ciemna – aspekty za i przeciw

Łazienka stanowi jedno z najważniejszych i zarazem najmniejszych pomieszczeń w całym domu. Dlatego też, do jej remontu należy się odpowiednio przygotować. Zastanawiasz się, jaka łazienka będzie prezentowała się lepiej – biała czy ciemna? Sprawdź, jakie zalety i wady ma każda z tych aranżacji.

Biała klasyka

Biel we wnętrzach ceniona jest przede wszystkim za swoją ponadczasowość i uniwersalność. Jasna kolorystyka znakomicie prezentuje się zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Biel optycznie powiększa i nadaje wnętrzu świeżości. Jasne wnętrza wydają się być znacznie przestronniejsze, niż w rzeczywistości, dlatego też biel polecana jest wszystkim posiadaczom małych łazienek. To jednak nie wszystko. Do białej łazienki o wiele łatwiej jest dopasować pozostałe elementy wyposażenia i dodatki – kolor ten doskonale łączy praktycznie z każdym innym odcieniem.

A co z wadami? Zbyt duża ilość białych elementów w łazience, może w znacznym stopniu przytłoczyć wnętrze. Dlatego też w tym przypadku, warto kierować się złotą zasadą dekoratorów, która brzmi „mniej znaczy więcej”. Świetnym rozwiązaniem jest przełamanie bieli dodatkami wykonanymi z naturalnego drewna, bądź takimi wykończonymi w intensywnych, ciemnych kolorach. Decydując się na białą łazienkę, należy pamiętać o jeszcze jednej bardzo ważnej kwestii – chodzi oczywiście o zachowanie szczególnej dbałości o porządek.

Czarna elegancja

Klasyczna i elegancka czerń świetnie wygląda na ścianach, podłodze, a także kabinie prysznicowej. Ciemna podłoga czy kafelki sprawiają, że łazienka zyskuje luksusowego wyglądu, zwłaszcza jeżeli połączymy ją ze złotymi dodatkami. Czerń jest nie tylko stylowa, ale także praktyczna – na ciemnych powierzchniach trudniej dostrzec zacieki z wody, osady z mydła oraz inne zabrudzenia. Wady? Ciemne odcienie niestety nie sprawdzą się w przypadku bardzo małych wnętrz. Nadmiar czerni sprawi, że będą one wyglądały na jeszcze mniejsze, niż są w rzeczywistości. Więcej ciekawych inspiracji na urządzenie jasnej bądź ciemnej łazienki wyróżniającej się eleganckim i ponadczasowym designem znajdziesz na stronie https://www.swiatlazienek.com.pl/.

W dalszym ciągu nie wiesz, na który z odcieni się zdecydować? Znakomitą alternatywą będzie połączenie bieli z czernią. Ten stylowy duet doskonale odnajdzie się zarówno w małych, jak i dużych łazienkach. Dzięki kontrastowemu zestawieniu kolorów we wnętrzu zapanuje harmonia, a całość aranżacji nabierze eleganckiego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *