Porady

6 powodów, dla których warto zdecydować się na rolety

Rolety wyparły z rynku popularne niegdyś okiennice i są dziś najchętniej wybieranym rodzajem osłony okien, balkonu i tarasu. Za ich popularnością przemawiają wytrzymałość i nowoczesny design. Rolety są ponadto bardzo praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Pozwalają w kilka chwil zmienić jasne, pełne światła dziennego pomieszczenie w zaciemnione wnętrze, idealne na seans filmowy lub drzemkę. Z tego względu z każdym rokiem decyduje się na nie więcej inwestorów.

Rolety – niezależnie od przeznaczenia – mają mnóstwo zalet. Pozwalają ochronić się przed nadmierną ilością promieniowania, pomagają utrzymać optymalną temperaturę wewnątrz domu, wyciszają pomieszczenia, a przy tym fantastycznie się prezentują. Co jeszcze przemawia za montażem rolet? Jakie ich rodzaje dostępne są na rynku? Na jaki model warto się zdecydować?

Rolety – rodzaje  

Rolety zewnętrzne stanowią skuteczną osłonę przed promieniowaniem słonecznym i estetyczne wykończenie domu. Wyróżnia się dwa najpopularniejsze rodzaje rolet – natynkowe i podtynkowe. Modele natynkowe należą do najbardziej ekonomicznych. Montuje się je na elewacji. Nie wymagają one wcześniejszego uwzględnienia w projekcie budynku. Rolety podtynkowe należy wziąć pod uwagę na etapie projektowania domu. Montuje się je w specjalnie przygotowanej wnęce – stanowią więc integralny element elewacji. Rolety te pomagają zniwelować mostki termiczne i utrudniają potencjalne włamanie.

Do rolet zewnętrznych zalicza się też rolety tarasowe – przydatne zwłaszcza latem. Chronią one wnętrze przed szybkim nagrzewaniem się. Stanowią także zabezpieczenie przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, m.in. deszczem i śniegiem. By dowiedzieć się więcej o rodzajach rolet, przeczytaj artykuł Rolety zewnętrzne – rodzaje i charakterystyka.

Zalety rolet zewnętrznych

Rolety zewnętrzne to standardowy element fasady każdego nowoczesnego budynku. Ich ogromna popularność wynika z licznych korzyści, jakie zapewniają domownikom. Współczesne modele nie tylko świetnie się prezentują, ale też wyraźnie poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców i podnoszą komfort ich codziennego życia. Jakie zalety mają profesjonalne rolety zewnętrzne?

1. Ochrona przed promieniowaniem

Rolety zewnętrzne zapewniają bardzo skuteczną ochronę przed promieniowaniem słonecznym. To szczególnie ważna cecha w miesiącach letnich, kiedy gorące powietrze przedostaje się do naszych domów. Roleta pozwala uzyskać zacienioną i chłodną przestrzeń. Osłonięcie wnętrza przed światłem słonecznym ułatwia wykonywanie wielu codziennych czynności – oglądanie telewizji, pracę przy komputerze czy usypianie dzieci. Chroni również drewniane meble przez zniszczeniem na skutek działania silnego promieniowania.

2. Zwiększone bezpieczeństwo

Budując nowy dom, chcemy zagwarantować swojej rodzinie spokój i bezpieczeństwo. Dlatego doskonała trwałość stanowi jedną z najważniejszych zalet rolet zewnętrznych. Produkty te są wykonane z wysokiej jakości materiałów. W efekcie są bardzo solidne i trudno je sforsować. Mimo że rolety zewnętrzne nie mają atestów antywłamaniowych, dobrej klasy produkt może odstraszać potencjalnych włamywaczy.

3. Wyjątkowy klimat

Rolety zewnętrzne umożliwiają szybkie zaciemnienie pomieszczenia. Stanowią więc doskonałą ochronę przed słońcem w upalne dni. Pozwalają w parę chwil stworzyć we wnętrzu wyjątkowy klimat – idealny na seans filmowy czy krótką drzemkę. Zaciemnienie pomieszczenia sprzyja wytwarzaniu w organizmie melatoniny – substancji odpowiadającej za regulowanie zegara biologicznego. Zapewnia tym samym wysoką jakość snu.

4. Optymalna temperatura wewnątrz domu

Izolacja termiczna, jaką zapewniają rolety, pozwala utrzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniach. W miesiącach letnich dom nie będzie więc przegrzany, a zimą – wychłodzony.  Korzystnie wypłynie to również na wysokość rachunków za ogrzewanie.

5. Izolacja akustyczna pomieszczeń

Rolety zewnętrzne pozwalają zredukować ilość hałasu przedostającego się do domu. Prawidłowo zamontowane, z opuszczonym pancerzem, mogą zmniejszyć natężenie dźwięków nawet o kilkanaście dB. Tłumią nie tylko hałas dobiegający z dróg komunikacyjnych (torów kolejowych, autostrad, dróg szybkiego ruchu), ale również dźwięki towarzyszące opadom deszczu. Podnoszą tym samym komfort życia, wydajność pracy oraz jakość snu całej rodziny.

6. Prywatność domowników

Poczucie prywatności jest bardzo ważne, zwłaszcza gdy okna znajdują się po stronie często uczęszczanej ulicy. Montaż rolet zewnętrznych pozwoli domownikom czuć się swobodnie w każdych okolicznościach. Zagwarantuje poczucie intymności, chroniąc przed spojrzeniami przechodniów.

Rolety zewnętrzne z oferty firmy Kapica

Wysokiej jakości rolety zewnętrzne dostępne są w ofercie firmy Kapica. To nowoczesne, funkcjonalne modele, które podnoszą wygodę przebywania w domu. Bogata gama kolorystyczna pozwala z łatwością dobrać idealny produkt do danego budynku. Wybrane modele mogą zostać pokryte okleiną o strukturze naturalnego drewna. Rolety dostępne są w dwóch wariantach mechanicznych – sterowanym automatycznie i ręcznie. Firma Kapica oferuje rolety na wymiar z silnikami radiowymi (obsługiwanymi pilotem lub przełącznikiem naściennym) oraz przewodowymi (wymagającymi poprowadzenia kabla od rolety do przełącznika w ścianie).

W ofercie dostępne są rolety zewnętrzne natynkowe (naelewacyjne) i podtynkowe, a także rolety naokienne (ze skrzynką wewnątrz zintegrowaną i połączoną z oknem). Wszystkie rolety zewnętrzne od firmy Kapica zabezpieczają okna przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych – jak deszcz, mróz, grad czy promieniowanie UV. Nadają się do zastosowania w każdym współczesnym budynku, bez względu na jego styl. Zapewniają atrakcyjny i nowoczesny wygląd elewacji oraz wyraźnie podnoszą komfort życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *