Funkcjonalne narożniki to te z funkcją spania, dlaczego?
Porady

Funkcjonalne narożniki to te z funkcją spania, dlaczego?

Rozkładane narożniki to funkcjonalne meble, które stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnej kanapy. W dzień pozwalają na wygodne siedzenie, a w nocy zamieniają się w miejsce do spania. Dlaczego warto wybrać narożniki z funkcją spania do salonu?

Funkcjonalne narożniki z funkcją spania – dlaczego warto je wybrać

Salon to najbardziej reprezentatywne pomieszczenie w domu, dlatego wymaga przemyślanej aranżacji i dobrania odpowiednich elementów wyposażenia wnętrza. Niezwykle ważny jest wybór mebli wypoczynkowych, które umożliwiają zasłużony relaks po ciężkim dniu pracy, oglądanie filmów z dziećmi w ramach wieczornego odpoczynku, a także przyjmowania gości. Świetnie sprawdzi się narożnik, który można umieścić zarówno w dużym, jak niewielkich gabarytów salonie. Najchętniej wybierane są narożniki z funkcją spania. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że w ciągu dnia można na nich siedzieć, a w nocy spać. To bardzo przydatne rozwiązanie, zwłaszcza gdy często przyjmujesz gości. Docenią to również liczne rodziny. Podczas wspólnych seansów wystarczy rozłożyć mebel, aby mieć większą powierzchnię do siedzenia lub leżenia, która zapewni komfortowe oglądanie filmu i spędzanie czasu z najbliższymi.

Praktyczne narożniki rozkładane

W niewielkich mieszkaniach urządzenie salonu to nie lada wyzwanie. Zazwyczaj metraż ogranicza możliwości aranżacyjne i trzeba zrezygnować z mebli, aby nie zagracić pomieszczenia. W takich pomieszczeniach stworzenie dodatkowego miejsca na spanie jest na wagę złota. Niestety rzadko zdarza się, aby powierzchnia pozwalała na postawienie zarówno sofy do siedzenia, jak i łóżka do spania. Z pomocą przychodzą narożniki z funkcją spania. Najczęściej dostępne są one w kształcie litery „L” lub „U”. Na dzień są złożone, a więc nie zajmują zbyt wiele miejsca. Natomiast w nocy można je rozłożyć, zyskują sporą przestrzeń do spania. Wiele modeli ma dodatkowo ukryty wewnątrz pojemnik na pościel, w którym możesz przechowywać kołdry, poduszki, a nawet i inne rzeczy np. zabawki dla dzieci.

Funkcjonalne narożniki z funkcją spania – który wybrać?

Bogata oferta narożników pozwala na dobranie go do stylu, w jakim urządzono pomieszczenie. Podczas zakupu warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, które wpłyną na funkcjonalność mebla:

  • powierzchnia po rozłożeniu narożnika – wybierając narożniki z funkcją spania, zwróć uwagę na rozmiar zarówno przed, jak i po rozłożeniu. Jeśli tego nie zrobisz, może okazać się, że rozłożony mebel uniemożliwia swobodne przemieszczanie się po salonie,
  • jakość wykonania – rozkładane kanapy, podobnie, jak w każdy inny mebel, mają służyć przez lata. Dlatego istotna jest jakość materiałów, które użyto do wykonania mebla. Zwróć uwagę na wszystko: tkaninę obiciową, konstrukcję, wypełnienie i wykończenie,
  • wygląd – nie bez znaczenia jest również wygląd narożnika. W końcu to centralny punkt każdego salonu. Dopasuj go do kolorów, jakie dominują we wnętrzu oraz pozostałych mebli i wszystkich akcesoriów. Możesz również ożywić pokój dzienny, wybierając rozkładaną kanapę na zasadzie kontrastu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *