Jakie zalety posiada mieszkanie w kamienicy Poznaj nasze top 5!
Porady

Jakie zalety posiada mieszkanie w kamienicy Poznaj nasze top 5!

Mieszkania w kamienicach są dzisiaj coraz rzadziej spotykane. Wcale nas to nie dziwi! W końcu dają zdecydowanie większe możliwości aranżacyjne niż wnętrza w blokach. To właśnie z tego powodu rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Marzysz o stylowym wnętrzu, ale nie rozumiesz fenomenu kamienic? W takim razie zaraz opowiemy Ci, dlaczego warto na nie postawić. Zapraszamy do lektury!

Kto powinien zainteresować się kupnem mieszkania położonego w kamienicy?

Szukając swojego wymarzonego miejsca na ziemi, warto wziąć pod uwagę właśnie mieszkania położone w kamienicach. To propozycje, które często możemy spotkać na stronach katalogów wnętrzarskich, prezentowane jako te najbardziej pożądane i pełne designu aranżacje.

Do tego kamienice posiadają doskonałą lokalizację. Położone w starej części miasta zapewniają łatwy dostęp do centrum i wszystkich najważniejszych punktów, takich jak ratusz, dworzec, uczelnia, czy park. Najpiękniejsze mieszkania w kamienicy bez wątpienia można znaleźć we Wrocławiu, Gdańsku, czy Łodzi.

Jednak tego typu lokum zdecydowanie nie jest dla każdego! Decydując się na mieszkanie położone w kamienicy, powinieneś brać pod uwagę przede wszystkim stan techniczny budynku. Często klatki schodowe, elewacje oraz instalacje wymagają w nich odnowienia.

Co ważne, przed zakupem warto również upewnić się, czy interesująca Cię kamienica nie znajduje się pod ochroną konserwatora zabytków. W takim przypadku wszelkiego rodzaju remonty będą wymagały pozwolenia, które najczęściej trudno uzyskać.

Mieszkanie w kamienicy jest zdecydowanie opcją dla osób wytrwałych, dla których design jest najwyższym priorytetem. Ten może przysłonić wady takie jak brak windy, czy problemy z ogrzaniem mieszkania. No dobrze. Co w takim razie rozumiemy jako „design”? Już opowiadamy dalej!

Poznaj zalety mieszkania w kamienicy!

Wnętrza położone w kamienicy dają ogromne możliwości aranżacyjne, zdecydowanie większe niż lokale znajdujące się w blokach. Poznaj nasze top 5 zalet, jakie posiadają mieszkania z kamienic:

Przestrzeń jest charakterystyczna dla tego typu wnętrz. Wysokie sufity pozwalają na zawieszenie stylowego, ekstrawaganckiego żyrandola oraz położenie na ścianach boazerii lub stylowych tapet. Tego typu dekoracje najlepiej prezentują się właśnie na ścianach kamienic, pokazując swój pełen potencjał. Jeśli nie przepadasz za klaustrofobicznymi pomieszczeniami i potrzebujesz swobody ruchów podczas funkcjonowania w domu, mieszkania z kamienic zdecydowanie powinny Cię zainteresować!

Okna są w kamienicach bez wątpienia jedną z najpiękniejszych ozdób wnętrza. Ich pokaźne rozmiary pozwalają doskonale oświetlić mieszkanie, dzięki czemu możesz liczyć na sporą ilość światła dziennego, również w pomieszczeniach od strony północnej.

Bogato zdobione elewacje to element dekoracyjny, który nadaje wnętrzom wyjątkowego charakteru. Pozostałości po czasach świetności kamienicy doskonale kontrastują z nowoczesnymi meblami, tworząc unikalny klimat, jaki posiadają mieszkania w stylu eklektycznym. To niewątpliwa zaleta, jeśli chcesz, aby Twój wymarzony dom posiadał swój własny, unikalny charakter.

Łatwa do zagospodarowania powierzchnia to coś, o czym zdecydowanie warto wspomnieć. Pomieszczenia w kamienicach posiadają spory metraż i zapewniają swobodę ruchów. Do tego posiadają najczęściej regularne kształty, dzięki czemu umeblowanie ich jest zdecydowanie łatwe i przyjemne.

Chłód we wnętrzach dla jednych jest wadą, dla innych zaletą. Jeżeli jesteś wrażliwy na wysokie temperatury i potrzebujesz miejsca, w którym będziesz mógł poczuć się swobodnie latem, mieszkanie w kamienicy jest zdecydowanie dla Ciebie. Warto jednak pamiętać o tym, aby regularnie dogrzewać mieszkanie w chłodniejszych porach roku.

Mamy nadzieję, że przygotowany przez nas artykuł przypadł Ci do gustu. Powodzenia w szukaniu wymarzonego mieszkania!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *