Jak sprytnie przechowywać brudną odzież
Porady

Jak sprytnie przechowywać brudną odzież?

Nie sposób jest prać ubrań na bieżąco. Każda pralka ma określoną pojemność bębna, dzięki czemu za jednym razem możesz prać znacznie więcej elementów garderoby. Sam bęben pralki zapełnia się w różnym czasie. Znacznie wolniej brudne ubrania uzbiera jedna osoba niż wieloosobowa rodzina z dziećmi. W obu jednak przypadkach powstaje ten sam problem. Gdzie i w jaki sposób przechować brudne ubrania, aby utrzymać porządek w łazience i jej estetyczną aranżację. Dowiedz się, jak wygodnie przechowywać brudne ubrania.

Rodzaje koszy na pranie

W każdej łazience powinien znaleźć się przynajmniej jeden kosz na pranie. Produkty te pozwolą Ci przechować brudne ubrania w jednym miejscu. Po jego zapełnieniu możesz spokojnie włączyć pralkę i być pewnym, że jej bęben będzie pełen. 

Na rynku znajdziesz różne kosze na pranie i bieliznę. Różnią się pojemnością. Tę należy dobrać do liczby osób w jednym mieszkaniu i szybkości, z jaką brudzą ubrania. Przy dzieciach z pewnością przyda się znacznie większy pojemnik na ubrania. 

Ponadto warto zwrócić uwagę na materiał wykonania. Możesz wybierać spośród koszy wykonanych z naturalnych materiałów takich jak drewno czy bambus lub sięgnąć po kosze z plastiku. Niezależnie od materiału wykonania upewnij się, że konstrukcja kosza zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu ewentualne wilgotne części garderoby nie spleśnieją. 

Większość pojemników na brudne ubrania ma kształt koszy z pokrywkami. Znajdziesz jednak modele stworzone na kształt worków z płótna. Dostępne są także kosze dopasowane swoją konstrukcją do wnętrza szafki. Dzięki temu modele takie nie stoją na podłodze i nie zabierają dodatkowego miejsca w łazience. 

Kosze na pranie jako element dekoracyjny wnętrza

W większości domów i mieszkań kosze na pranie i bieliznę stoją w kącie pomieszczenia. Dzięki temu masz je zawsze pod ręką i możesz szybko schować do nich brudne ubrania. W tej sytuacji koniecznie zwróć uwagę na ich wygląd. Musi być on dopasowany do aranżacji całego pomieszczenia. Kosze na bieliznę mogą stać się także ciekawym elementem dekoracyjnym lub podkreślającym wybrany styl aranżacyjny. 

W łazienkach eko, skandynawskich czy industrialnych świetnie sprawdzą się kosze drewniane i bambusowe. Z kolei w aranżacjach nowoczesnych możesz sięgnąć po jednokolorowe kosze z plastiku. Pamiętaj, aby dopasować kolor kosza do innych elementów wyposażenia łazienki np. dywanika i armatury. Jeśli chcesz go ukryć, wybierz model w kolorze płytek na ścianie, a sam kosz nie będzie się rzucał w oczy po wejściu do pomieszczenia.  

Przechowywanie brudnych ubrań w łazience może stać się niemałym wyzwaniem, jeśli nie masz odpowiedniego kosza. Na szczęście w sklepach znajdziesz wiele ciekawych modeli o różnej pojemności. Bez problemu dopasujesz go do ilości brudnych ubrań, którą domownicy ściągają z siebie w ciągu tygodnia, a także do aranżacji łazienki. Dzięki temu kosz stanie się praktycznym, ale i estetycznym elementem aranżacji łazienki. Możesz wybierać spośród koszy wolnostojących lub tych montowanych we wnętrzu szafki łazienkowej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *