Jakie zalety mają płytki ceramiczne
Porady

Jakie zalety mają płytki ceramiczne?

Warto wiedzieć, że płytki ceramiczne towarzyszą ludziom już od stuleci. W najprostszym możliwym ujęciu są one zaliczane do najstarszych przetwarzanych przez ludzi materiałów wykończeniowych. Można zaobserwować, że z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Naturalny i zdrowy produkt

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że omawiany rodzaj płytek jest produkowany z naturalnych surowców. Godny uwagi jest fakt, że do ich wytwarzania wykorzystuje się przeważnie glinę, a także inne minerały naturalnie występujące w przyrodzie. Ponadto w porównaniu do różnego rodzaju paneli czy wykładzin użytkownicy nie będą mieli do czynienia z chemikaliami niebezpiecznymi dla zdrowia. Nie można zapomnieć, że płytki ceramiczne wykazują się odpornością na rozmnażanie się na ich powierzchni roztoczy, drobnoustrojów czy alergenów.

Płytki ceramiczne mogą imitować inne materiały

Nie wszyscy mają świadomość tego, jak ogromny postęp nastąpił w ostatnich latach w technologii produkcji płytek. Doskonałym przykładem może być wprowadzenie nadruku cyfrowego. Umożliwia on nanosić z niebywałą precyzją na poszczególne płytki praktycznie dowolnych wzorów. Oznacza to, że potencjalni klienci mogą bez problemu zaopatrzyć się w płytki ceramiczne imitujące cegłę, beton, kamień, naturalne drewno czy metal. Osoby, które są zainteresowane zakupem bardzo wysokiej jakości płytek ceramicznych powinny zapoznać się z ofertą: https://www.banyo.pl/pl/series/cerrad-calacatta-983.html.

Oszczędność energii

Godny uwagi jest fakt, że w ostatnich latach ogrzewanie podłogowe stało się jednym z najpopularniejszych sposobów na utrzymanie w domu właściwej temperatury. Zdecydowana większość instalatorów zarekomenduje płytki ceramiczne. Jednym z najczęściej wymienianych atutów wspomnianego rozwiązania jest świetne przewodnictwo cieplne. Jeżeli instalacja zostanie prawidłowo zaprojektowana, domownicy będą mogli mieć całkowitą pewność, że płytki w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym umożliwią zaoszczędzić mnóstwo energii. Warto zaznaczyć, że jedną z największych różnic między podłogówką, a tradycyjnymi grzejnikami jest sposób oddawania ciepła. W najprostszym możliwym ujęciu ogrzewanie podłogowe będzie równomiernie nagrzewać płytki. Oznacza to, że w danym pomieszczenie nie będzie zimniejszych i cieplejszych stref. Jak wiadomo, do takiej sytuacji dochodziło w przypadku tradycyjnych grzejników. Domownicy mogą w ten prosty sposób doprowadzić do obniżenia średniej temperatury nawet o 2 stopnie Celsjusza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *