Jak udekorować okno na święta – ozdoby świąteczne na okno
Porady

Jak udekorować okno na święta – ozdoby świąteczne na okno

Dekoracje świąteczne sprawiają, że w domu robi się przytulnie i gości w nim przyjemna atmosfera. Aranżacje okienne nawiązujące do radosnego okresu bożonarodzeniowego podkreślają magię tego wyjątkowego czasu. Przejrzyj nasze inspiracje i dowiedz się, jak udekorować okno na Boże Narodzenie.

Klasyczne ozdoby – lampki, girlandy i kurtyny

Jasne i ciepłe światło lampek kojarzy się z bezpieczeństwem i przytulnym rodzinnym domem. Pięknie rozświetla dom w długie zimowe wieczory. Dekoracje zrobione z migoczących światełek zastosowane jako ozdoby świąteczne na okno wyglądają wyjątkowo i mogą być oglądane zarówno z zewnątrz domu, jak i ze środka pomieszczenia.

Kurtyna świetlna składająca się z tradycyjnych lampek (lub np. fantazyjnych ozdób w kształcie gwiazdek) może być przymocowana do karnisza. Wtedy rozświetli ona całą przestrzeń okna, jej górną część lub boki, w zależności od tego, w którym miejscu ją powiesisz. Girlandy służą do ozdobienia konturu okna lub jego górnej części. Dekoracja okna na Święta może być wykonana z lampek LED, dających delikatne światło. Błyszczące wieczorem ozdoby na okna twojego domu to nastrojowy i wyjątkowo świąteczny akcent, który będzie doskonale widoczny nawet z daleka.

Dekoracja okna na Święta – lampiony lub świeczniki ze światłem

Postawione na parapecie wysmukłe lampiony lub świeczniki (często w kształcie trójkąta) to doskonałe świąteczne ozdoby na okna. Wprowadzają do domu ciepły nastrój i delikatne oświetlenie. Można je dowolnie grupować i zestawiać z innymi dekoracjami. Święta to czas, gdy w twoim domu może królować nawet najbardziej szalony wystrój.

Wbrew pozorom, takie rozwiązanie może przypaść do gustu także osobom ceniącym minimalizm. Wystarczy, że zredukują nieco liczbę elementów w dekoracji. Postawiony w pustym oknie wysmukły pojedynczy lampion wygląda niezwykle elegancko, podkreślając nostalgiczny czas oczekiwania i tylko delikatnie ocieplając surowy wystrój. To, czy wybierzesz wesoły natłok ozdób, czy zdecydujesz się na subtelny akcent, zależy tylko od ciebie.

Gałązki roślin iglastych i szyszki, czyli namiastka choinki na parapecie

Oryginalne świąteczne ozdoby na okno wcale nie muszą być drogie! Podczas codziennego spaceru możesz zainspirować się otaczającą cię naturą. Czy jest coś, co bardziej kojarzy się z Bożym Narodzeniem, niż choinka? Jeśli szukasz pomysłu, jak ozdobić okno na Święta, spróbuj ułożyć na parapecie albo zawiesić w oknie szyszki lub gałązki drzew iglastych. Takie surowce nie tylko ładnie wyglądają, ale też wypełnią twój dom przyjemnym zapachem lasu.

Do wykonania dekoracji możesz użyć sznurków, nici, kolorowych wstążek, a także naczyń, np. szklanych wazonów lub kieliszków. Oryginalnie będą też wyglądać samodzielnie wykonane ozdoby z darów lasu zaprezentowane na plastrach drewna lub umieszczone na metalowych paterach odbijających światło świec lub lampek.

Świąteczne kształty z drewna, filcu lub sprayu

Ozdoby świąteczne na okno mogą być także zrobione przez najmłodszych. Powinny być wtedy łatwe do wykonania. Najlepiej sprawdzą się wtedy proste kształty, jak okrąg, trójkąt lub gwiazdka. Figury ułożone z patyków i związane sznurkiem mogą zostać następnie powieszone na firance. Elementy wycięte z filcu lub namalowane białym sprayem, czy tzw. sztucznym śniegiem mogą stanowić piękną dekorację. Przy okazji ich tworzenie dostarczy dużo frajdy naszym milusińskim.

Źródło: https://www.budvarcentrum.pl/porady/dobry-widok-na-swieta-jak-udekorowac-okna/

Ozdoby świąteczne na okno – wianek

Jeśli masz zdolności manualne, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ozdoby świąteczne na okna twojego domu stanowiły własnoręcznie wykonane wianki z jedliny. Do takich stroików możesz dodać kokardy, szyszki, miniaturowe prezenty, suszone plasterki pomarańczy i orzechy włoskie w skorupkach. Bardziej fantazyjne dodatki to np. złote figurki ptaków, gwiazdy i wszystko inne, co ci się kojarzy ze Świętami.

Tradycyjna kolorystyka na ten czas to czerwień, złoto i zieleń, ale możesz dobrać barwy twojej ozdoby na okno w taki sposób, aby korespondowały z wystrojem mieszkania. Kolory użyte w dekoracji wianków świątecznych mogą być powtórzone jako główna barwa ozdób znajdujących się na choince.

Zaproś świąteczny nastrój do swojego mieszkania! Dekoracje okienne na święta to wspaniały sposób na to, aby podkreślić magię tego wyjątkowego czasu oczekiwania na celebrowanie wspólnego czasu w gronie najbliższych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *