Drewniane domki całoroczne: czym kierować się przy wyborze oferty producenta?
Porady

Drewniane domki całoroczne: czym kierować się przy wyborze oferty producenta?

Jak pokazują badania rynku, drewniane domki całoroczne oraz domki letniskowe sukcesywnie zdobywają coraz większą popularność u polskiego klienta. Czym jednak należy się kierować przy wyborze domku z drewna i na co szczególnie zwracać uwagę? Zapraszamy do lektury naszego wywiadu z ekspertem.

Jak mądrze wybierać drewniane domki całoroczne?

Jedną z żelaznych i wciąż niezmiennych zasad ekonomii jest reguła, według której rosnąca podaż stanowi naturalną reakcję na zwyżkujący popyt. Nie inaczej przedstawia się sytuacja jeżeli chodzi o drewniane domki całoroczne. Również w tej dziedzinie gospodarki mamy do czynienia z prawdziwym wysypem nowych firm, które oferują klientom budowę właśnie tego rodzaju konstrukcji.

Tak ogromna ilość dostępnych ofert może rzecz jasna stanowić istotne ułatwienie z perspektywy klienta. Niekiedy jednak okazuje się również kłopotem. Na nasze pytania dotyczące domków całorocznych z drewna zgodził się odpowiedzieć prawdziwy specjalista w tej dziedzinie: Pan Przemysław Balcewicz, prezes firmy Eko Architektura, która już od wielu lat jest liderem polskiej branży domków z drewna.

Nasze pierwsze pytanie do Pana Przemysława Balcewicza miało charakter ogólny i dotyczyło kwestii wskazanej powyżej a więc: czy rozwój branży domków z drewna jest okolicznością korzystną dla konsumenta? Oto odpowiedź prezesa Eko Architektury.

Przede wszystkim bardzo dziękuję za zaproszenie do wywiadu. Odnosząc się natomiast już do Państwa pytania muszę przyznać, iż mają Państwo rację. Rzeczywiście dynamicznie rosnąca podaż może być rozpatrywana zarówno w kategoriach pozytywnych, jak też negatywnych. Z jednej strony użytkownik ma przecież ogromne wręcz pole wyboru. Z drugiej natomiast strony nie wszystkie firmy naprawdę są specjalistami w dziedzinie domków z drewna. Nie mam rzecz jasna zamiaru uderzać w konkurencję. Ograniczę się więc do stwierdzenia, że przed wyborem konkretnej oferty klient powinien zwracać szczególną uwagę na kilka głównych aspektów, które w ogólnym ujęciu świadczą o rzetelności oraz profesjonalizmie producenta.

Odpowiedź Pana Przemysława Balcewicza była bardzo taktowna i jak najbardziej to rozumiemy. Musimy jednak dopytać, jakie konkretnie szczegóły są tak ważne przy wyborze oferty producenta domków drewnianych. Pan Przemysław Balcewicz odpowiada:

Oczywiście nie można kierować się wyłącznie czynnikiem cenowym. Użytkownik powinien brać pod uwagę w pierwszej kolejności to, czy producent rzetelnie i wyczerpująco informuje o konkretnych parametrach realizowanych przez siebie projektów. Ważne więc będą klasa energetyczna domku, standard izolacji cieplnej, jakość drewna, z którego wykonuje się konstrukcję, okres gwarancji a także transport. Ten ostatni czynnik bywa często traktowany po macoszemu, mimo że ma ogromne znaczenie. W Eko Architekturze oferujemy naszym klientom nie tylko samą realizację projektu, ale również profesjonalny i odpowiednio zabezpieczony transport już gotowej konstrukcji pod wskazany adres.

Możemy jedynie zgodzić się z prezesem firmy Eko Architektura. Nie oznacza to jednak, że na tym nasze pytania do Pana Przemysława Balcewicza się kończą.

Co z tą ekologią?

Już sama nazwa firmy, którą reprezentuje Pan Przemysław Balcewicz wskazuje na fakt, iż ekologia stanowi ważny obszar oferty. Dlaczego jednak ekologiczne rozwiązania są ważne także z perspektywy użytkownika? Pan prezes Eko Architektury tłumaczy:

Rzeczywiście, od samych początków naszego istnienia jesteśmy firmą, która zdecydowanie stawia na ekologię. Jest to kwestia ideowa ale również czynnik ważny właśnie dla klienta. Konstrukcje drewniane budowane w sposób przyjazny dla środowiska są po prostu zdrowsze. Chodzi tutaj zarówno o jakość materiałów, jak też chociażby stosowane farby, oleje oraz inne środki, których wymaga domek drewniany a które dla naszego zdrowia powinny być jak najbardziej naturalne. Nasze doświadczenie pokazuje, że ekologia jak najbardziej idzie w parze z walorami użytkowymi.

Cóż, ponownie możemy tylko przyznać słuszność prezesowi Eko Architektury. To już koniec naszego wywiadu. Gorąco dziękujemy Panu Przemysławowi Balcewiczowi za to, że przyjął nasze zaproszenie oraz udzielił odpowiedzi na wszystkie nasze pytania.

Nasze domki dostępne są również we Francji:
Chalet PRO
https://chaletpro.fr/Produits/chalets-habitables-maisons
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *