Nowoczesne systemy grzewcze z folią na podczerwień
Projektowanie

Nowoczesne systemy grzewcze z folią na podczerwień

Ogromne koszty  tradycyjnego ogrzewania to jeden z powodów, dla których bardzo poszukiwane są nowoczesne systemy grzewcze niebazujące na paliwach kopalnych, ale zapewniające komfort cieplny. Sposobem grzania, który nie wymaga żadnego podajnika, stacjonarnego kotła, ani regulacji temperatury jest system grzewczy z folią na podczerwień.

Dokładne ogrzewanie punktowe

Folia grzewcza na podczerwień  12V jest zasilana prądem sieciowym i dlatego może być montowana w obrębie ścian i podłóg.  Oznacza to, że nie trzeba montować grzejników, które często nie pasują do nowoczesnych aranżacji. Zaletą systemu grzewczego z folią na podczerwień jest to, że promienie podczerwone nagrzewają konkretne przedmioty, na które są emitowane. Jeśli umieszczona zostanie folia grzewcza pod panelami, wówczas nagrzane zostaną elementy wykończenia podłogi. Ciekawostką jest możliwość zamontowania folia grzewczej na suficie pod warstwą płyt gipsowych. Promienie cieplne emitowane są w stronę pomieszczenia, a nie unoszą się w górę.  Folia grzewcza zapewnia równomierny rozkład temperatury w pomieszczeniu. W  domu jest przyjemnie i ciepło, ponieważ nie odnotowuje się strat ciepła charakterystycznych dla tradycyjnych systemów grzewczych.

Skład folii grzewczej

Dobrze dobrana i prawidłowo zamontowana  folia grzewcza na podczerwień https://dreamheat.eu/folia-grzewcza-na-podczerwien/  może być użytkowana nawet przez sto lat. Przed instalacją należy powierzchnię, na której ma być zakładana wymyć, wyrównać i dobrze osuszyć. Omawiany materiał grzewczy jest zbudowany z węgla o starannie dobranym oporze elektrycznym oraz pasty aluminiowej. Podstawę folii grzewczej stanowi folia PET Zasilenie taśmy prądowej na grafitowych paskach powoduje, że powstaje ciepło. Sama moc produktu  zależy od odległości między tymi elementami i ich szerokości. Istotna dla efektu grzewczego jest również ilość oraz jakość zastosowanego tworzywa węglowego. Folia grzewcza charakteryzuje się  wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Cechuje się izolacyjnością i ognioodpornością, co sprawia, że system jest bezpieczny dla budynku i użytkowników.

Opłacalność ekonomiczna folii grzewczej

Decyzja o zmianie systemu grzewczego podyktowana jest najczęściej ekonomią – klienci szukają tańszych rozwiązań grzewczych.  Folia grzewcza na podczerwień jest zdecydowanie tańsza od innych systemów ogrzewania podłogowego. Nowoczesne systemy grzewcze zużywają zdecydowanie mniej prądu niż tradycyjne maty grzejne i co najważniejsze nie stwarzają niebezpieczeństwa zagrożenia czadem.

Folie grzewcze na podczerwień mogą być zakładane w mieszkaniach prywatnych, domku letniskowym, przyczepie kempingowej, restauracjach, obiektach sportowych, biurach. Dają wysoki komfort cieplny. Użytkownicy doceniają je również za energooszczędność oraz trwałość montażu. Jest to bardzo wygodny system ogrzewania i dlatego zyskuje coraz większą popularność. Wielkim plusem tego rozwiązania jest także estetyka wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *