Dywany zewnętrzne  syntetyczne
Porady

Dywany zewnętrzne  syntetyczne

Balkon lub taras są przedłużeniem salonu. Bez względu na ich wielkość, ma być to przestrzeń przeznaczona do relaksu, czy przyjmowania gości w letni dzień. Dlatego musi być przytulnie urządzony. Płytki tarasowe, chociaż są piękne i bez wątpienia  eleganckie, to bywają śliskie i chłodne.  Brakuje im miękkości i „przytulności”. Jest ona ważna, jeżeli na balkonie chcą się bawić dzieci, czy ulubimy pić kawę. Trudno sobie wyobrazić zwykły dywan na balkonie. Rosa, słońce, czy deszcz szybko zniszczyłyby taki dywan. Na szczęście istnieją specjalnie dywany zewnętrzne, które są wyprodukowane do użytkowania w  warunkach odmiennych od mieszkaniowych.

Dywany zewnętrzne z materiałów naturalnych, czy sztucznych?

Szeroki przekrój modeli, kolorów, kształtów, deseni oraz tekstur daje możliwość wyboru między dywanami wyprodukowanymi z materiałów naturalnych a modelami zrobionymi z  włókien syntetycznych. Ratan, bambus, sizal, sznurek, jutra, trzcina są bardzo piękne, ekologiczne, ale nie są miękkie i nie każdy uważa wyprodukowane z nich dywany za komfortowe. Dywany wyprodukowane ze sztucznych materiałów cechują się wysoką jakością i unikalnym wzornictwem. Ponadto materiały syntetyczne nie pochłaniają wilgoci, są odporniejsze na działanie promieniowania UV i uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia od dywanów wykonanych z naturalnych materiałów. Znacznie łatwiej się je też czyści. A co najistotniejsze – nie rozwijają się na nich roztocza, bakterie i grzyby. Szeroka oferta dywanów zewnętrznych ze sztucznych włókien polecana jest alergikom. Nie muszą być również zwijane na jesień i zimę. Mogą leżeć na zewnątrz cały rok -śnieg nie zrobi im żadnej krzywdy. Mróz nie uszkodzi ich struktury.

Imitacja włókien naturalnych

Dywany zewnętrze z włókien syntetycznych zwykle wykonuje się z winylu, polipropylenu lub ich mieszanek z innymi materiałami sztucznymi.  Wymienione włókna mogą skutecznie imitować nie tylko prawdziwe dywany wewnętrzne, ale i plecionki z naturalnych włókien bambusowych, trzcinowych, rattanowych czy maty sznurkowe. Duży wybór dywanów sztucznych i korzystna cena sprawiają, że zyskują one popularność. Dywan zewnętrzny ze sztucznych tkanin sprawdzi się pod namiotem, w altance i na trawie (np.: podczas pikniku).

Jak dbać o dywan zewnętrzny ze sztucznych tkanin?

Dywan zewnętrzny z tkanin sztuczny jest prosty w czyszczeniu i pielęgnacji. Zabrudzenia można odkurzyć lub zmyć wodą z odpowiednim preparatem i obficie spłukać. Na drobne plamki wystarczy wilgotna ściereczka.

Jak wybrać dywan na taras?

Aby zakup dywanu zewnętrznego był udany, należy brać pod uwagę następujące czynniki: wielkość tarasu, styl aranżacyjny, materiał wykonania dywanu, częstotliwość przebywania na tarasie. Dywan na balkon powinien spełniać funkcje praktyczne i estetyczne, ale przede wszystkim musi podobać się domownikom.  Jest kropką nad „i” aranżacji balkonu.

Producent dywanów jest przekonany o najwyższej jakości swoich wyrobów i dlatego daje klientom aż 100 dni na darmowy zwrot zakupionego produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *