Łazienka

Domowe SPA – jak zadbać o idealną atmosferę do relaksu w łazience?

Wizyta w SPA może być luksusem, na który trudno wygospodarować czas. Ciężko jednak przecenić czas błogiego relaksu w pięknym otoczeniu. Czy jednak jest do tego niezbędna wizyta w SPA? A gdyby tak stworzyć taką przestrzeń we własnym domu? Podpowiemy jak to zrobić.

Z tekstu dowiesz się:

  • jak łączyć kolory w przestrzeni,
  • jak wprowadzić drewniane i kamienne barwy do łazienki,
  • jak ozdobić wnętrze w harmonijny sposób.

Nawet z pozoru niewielka zmiana, jak np. wybór uspokajających kolorów ścian, może całkowicie odmienić aranżację Twojej łazienki. Jeśli natomiast zaplanujesz całe wnętrze tak, by było Twoim domowym SPA, możesz mieć pewność, że spędzisz tam długie godziny na wyjątkowym relaksie. Producent płytek ceramicznych Tubądzin zaprojektował kolekcje, sięgając relaksujące kolory ścian, a także przepiękne wzornictwo i wnętrze pełne subtelnych kolorów.

Jaki kolor uspokaja? Łączymy barwy w przestrzeni

Wyciszająco działają przede wszystkim jasne, subtelne kolory. Dobrym rozwiązaniem będą ciepłe odcienie bieli, które w połączeniu z ciepłym światłem dadzą poczucie spokoju i harmonii. Oczywiście warto rozważyć też aranżacje kolorystyczne, które nie tylko będą sprawiać, że się wyciszysz, ale jednocześnie będą cieszyć Twoje oczy.

 Jasne płytki do łazienki urozmaicone zielenią i złotem
Kolekcja Tissue, Tubądzin

Jasne płytki do łazienki w kolorze trawertynu z kolekcji Tissue w połączeniu z niezwykłą mozaiką w odcieniach złota i zieleni sprawią, że wnętrze będzie żywe, ale jednocześnie pełne spokoju. Zieleń oraz trawertyn wyciszą Twoje emocje, natomiast złoto doda łazience blasku i ciepła. Warto taką aranżację uzupełnić dodatkami w kolorach ziemi. Spotęgujesz w ten sposób wrażenie ciepła, a domowe SPA zyska na przytulności.

Domowe spa – łazienka z drewnianymi i kamiennymi akcentami

Relaksujące kolory ścian to podstawa w łazience, która będzie służyć jako domowe spa. Możesz wybrać jasne barwy lub postawić na te nieco ciemniejsze, ale zdecydowanie ciepłe. Przyjemne i przytulne otoczenie sprawi, że łatwiej będzie Ci zapomnieć o codzienności i przenieść się myślami w odległe miejsce, np. na łono przyrody. Na pewno pomoże Ci w tym odpowiedni wystrój, jak np. inspirowane drewnem i kamieniem płytki z kolekcji Sedona.

Domowe spa z płytkami inspirowanymi kamieniem i drewnem
Kolekcja Sedona, Tubądzin

Zarówno naturalne drewno, jak i kamień nie są najlepszym wyborem do wilgotnej przestrzeni łazienki. Osad z mydła, ciągłe wystawienie na działanie wody, detergentów i kosmetyków sprawiają, że domowe spa szybko przestanie wyglądać zjawiskowo. Dlatego warto zdecydować się na ceramikę, która swoją urodą w żaden sposób nie odbiega od naturalnych materiałów, a z całą pewnością jest bardziej praktyczna. Dzięki temu Twoja oaza będzie wyglądać naturalnie – jasne drewno oraz ciemniejszy kamień ukoją zmysły i wprowadzą piękno przyrody do wnętrza Twojej łazienki.

Jak ozdobić domowe spa?

Marzysz o domowym spa, które będzie nie tylko relaksować, ale też zachwycać wyjątkowymi ozdobami? Możesz zdecydować się na wyjątkowe kafelki, które wprowadzą do wnętrza nie tylko harmonię, ale i… sztukę!

Relaksujący kolor ścian - niebieski i biały
Kolekcja Heron, Tubądzin

Kolekcja Heron wyróżnia się na tle innych niezwykłym pomysłem graficznym, który jest wprost stworzony do domowej oazy spokoju. Niebieski relaksujący kolor ścian łączy się z bielą nieba oraz pięknych, dostojnych czapli, które podrywają się do lotu. Warto wygospodarować jedną ścianę swojego domowego SPA na tę majestatyczną i pełną spokoju grafikę, która porusza wyobraźnię i uspokaja.

Zaprojektowanie domowej oazy spokoju nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy odpowiedni dobór kolorów i motywu przewodniego we wnętrzu. Warto postawić na uspokajające barwy i grafiki, a także naturalne materiały. Zanurz się w świecie przyrody i odpocznij – we własnym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *