Sztuczna trawa ma sens
Ogród

Sztuczna trawa ma sens

Ogród powinien być powodem do dumy każdego właściciela domu. Nie wszyscy mają jednak czas na odpowiednią pielęgnację, a każda przydomowa zieleń wymaga jej w większym lub w mniejszym stopniu. Warto zainwestować więc w coś, co ułatwi nam zadanie – chociażby w sztuczną trawę.

Rodzaje sztucznej trawy i materiał ich wykonania

Sztuczna trawa ogrodowa już dawno przestała wyglądać nienaturalnie. Nowoczesne technologie pozwoliły producentom stworzyć niezwykle zbliżone do naturalnych imitacje traw, które doskonale sprawdzają się w różnych warunkach występujących na zewnątrz.

Oferowane sztuczne trawy pozwalają stworzyć koło domu reprezentatywny trawnik, a w ogródku przytulne miejsce do zabawy z dziećmi. Odpowiednio skonstruowane trawy będą się nadawały również na boisko, gdzie wytrzymałość i dobry wygląd liczą się najbardziej.
Sztuczna trawa wykonana jest z włókien polipropylenowych lub polietylenowych, które są pochodną plastiku. Oznacza to, że zabrudzenie takiej trawy jest niezwykle trudne, ale jeśli już do takiej sytuacji dojdzie to bardzo łatwo można się pozbyć wszelkich zanieczyszczeń.

Zakładanie i pielęgnacja sztucznego trawnika

Założenie trawnika ze sztucznej trawy nie musi być wcale trudne. O ile skorzystanie z usług montażowych w przypadku dużych powierzchni trawnikowych jest wskazane, o tyle przy mniejszych powierzchniach, z odrobiną samozaparcia i posiadając odpowiednie narzędzia można się z tym zadaniem uporać samodzielnie.
Trawa w rolkach pozwala w prosty sposób ulokować ją w wybranym miejscu. Stosując się do instrukcji wysłanej przez producenta wszystko powinno pójść gładko.

Sztuczne trawy są idealne dla osób zapracowanych, ponieważ ich pielęgnacja ogranicza się do minimum. Dzięki perforacji na całej powierzchni nie musimy się martwić o przepuszczalność wody do podłoża i możliwość jego oddychania. Dodatkowo trawy wykonane są w taki sposób, że nie stanowią zagrożenia dla naszych dzieci i zwierząt domowych. Jeżeli jednak to nasi podopieczni zabrudzą trawę to wystarczy jedynie woda i delikatny detergent, aby przywrócić ją do stanu początkowego. Jedyną czynnością wartą zapamiętania jest grabienie mokrych liści przed zimą po to, aby nie zgniły w okresie zimowym.

Korzyści i oszczędność

Sztuczny trawnik będzie cieszył oko właściciela nawet przez kilkanaście lat, podczas których jego obsługa będzie naprawdę minimalna. Producent oferuje aż osiem lat gwarancji, że nasza trawa nie straci koloru i formy, dlatego warto zastanowić się nad jej zakupem.

Jeżeli chodzi o koszty, to są one właściwie jednorazowe – płacimy za trawę, elementy potrzebne do jej montażu i za ewentualny montaż. Późniejsze użytkowanie trawy nie wymaga od nas ponoszenia dodatkowych wydatków, dlatego to rozwiązanie naprawdę ma sens. Świetny wygląd trawnika przez cały rok, brak potrzeby koszenia, przyjazna powierzchnia dla dzieci i zwierząt oraz możliwość szybkiego umycia to wszystko, co można o niej powiedzieć. Powoli naturalna trawa zaczyna wypadać zdecydowanie gorzej od sztucznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *