Plusy mieszkania w podwarszawskich miejscowościach
Porady

Plusy mieszkania w podwarszawskich miejscowościach

Warszawa stolica przyciąga osoby z całego kraju. Ogromne możliwości rozwoju kariery zawodowej i doskonała infrastruktura to dwa najważniejsze powody zainteresowania przeprowadzką do stolicy.  Jest tylko jeden minus poszukiwań mieszkania w Warszawie bardzo wysokie ceny nieruchomości. To sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na mieszkania w podwarszawskich miejscowościach, np.: w Piasecznie.

Niższa cena

Jeszcze kilka lat temu przeprowadzka pod Warszawę decydowały się osoby planujące kupić dom jednorodzinny. Stosunkowo niskie ceny gruntów sprawiły, że miejscowościami pod Warszawą interesują  się deweloperzy, którzy  budują tam nowoczesne osiedla, nieustępujące architekturą i jakością wykonania od tych stricte stołecznych. Niższe ceny mieszkań niż w Warszawie sprawiają, że w Piasecznie można kupić większe mieszkanie taniej w stolicy kawalerkę. Potwierdza to jeden z wykonawców takiej budowy deweloper Bud-Rim, budujący osiedla mieszkaniowe w Piasecznie, Otwocku, Łomiankach  i innych miejscowościach sąsiadujących z największym miastem w Polsce. Niższa cena oznacza możliwość zakupu większego metrażu mieszkania, co pozwala zrealizować potrzeby mieszkaniowe rodziny.

Dobra komunikacja z Warszawą

Cechą wielkich aglomeracji jest doskonała komunikacja między miastami. Z podwarszawskich miejscowości do centrum stolicy można dojechać pomocą rozwiniętej sieci kolejowej, która omija korki. Bywa, że dojazd spoza Warszawy do jej centrum trwa krócej niż czas, jaki muszą poświęcić Warszawiacy na to, by dostać się na drugi koniec miasta.

Udogodnienia dla mieszkańców

Plusem mieszkania w podwarszawskich miejscowościach jest fakt, że mają one dobrze rozwiniętą infrastrukturę lokalną. Ilość sklepów, usług, żłobków, przedszkoli i szkół, placówek zdrowotnych i kulturalnych, obiektów sportowych oraz bogata oferta zajęć dodatkowych dla dzieci, zaspokaja różnorodne potrzeby mieszkańców. Do większości z tych miejsc można dotrzeć piechotę.  Małe miejscowości mają zwykle układ centryczny, co powoduje, że większość obiektów użyteczności publicznej znajduje się w ich centrum lub na osiedlach,  co umożliwia dzieciom oraz dorosłym wygodne i sprawne  przemieszczanie się pomiędzy nimi.  Unika się stania w korkach, co oznacza oszczędność na kosztach paliwa i więcej czasu na ulubione aktywności.

Dostęp do terenów zielonych

Kolejnym plusem mieszkania w podwarszawskich miejscowościach jest więcej miejsc zielonych i lepszy dostęp do terenów rekreacyjnych, które często znajdują się bardzo blisko mieszkańców. Naturalne otoczenie, bliskość lasu, parków oraz licznych ścieżek rowerowych pozwala na co dzień korzystać z walorów okolicy oraz zadbać o formę po pracy, np.: można jeździć rowerem. Mieszkanie pod Warszawą, to dobry pomysł dla osób, które nie przepadają za zgiełkiem miasta i po południu potrzebują odpoczynku od wielkomiejskiego hałasu, lubią spacery wśród zieleni, kontakt z przyrodą i chcą się wyciszyć po ciężkim dniu pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *