Wybieramy kolor ścian do mebli w kolorze dąb
Porady

Wybieramy kolor ścian do mebli w kolorze dąb

Decyzja o tym, jaki kolor ścian będzie pasował do konkretnego wnętrza jest bardzo istotny i znacznie ingeruje na wygląd wnętrza, dlatego warto ją podjąć przed wyborem mebli czy może odwrotnie? Jaki wybrać kolor ścian, gdy już wcześniej zadecydowaliśmy, jakie meble mają się znaleźć we wnętrzu? Powinno się pamiętać, że ściany są tłem dla mebli i dodatków, dlatego też ich kolorystyka powinna być prawidłowo zgrana. Dużą sławą cieszą się w ostatnim czasie drewniane, dębowe meble lub jedynie w kolorystyce dąb rustykalny. Nic nadzwyczajnego, ponieważ wyglądają luksusowo, klasycznie i inaugurują ciepły klimat do wnętrza. Zastanawiasz się jaki kolor ścian do mebli dąb rustykalny będzie najlepszym wyborem? Nasze trzy sugestie kolorów ścian odpowiednich do mebli w odcieniu dąb rustykalny, prezentujemy poniżej.

1. Ciepły, klarowny i opanowany – kolory kremowe i beżowe

Odcienie kremowe to kolory ścian znakomicie dopasowane do mebli dąb rustykalny. Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jasnego, eleganckiego i spokojnego wnętrza wskazane jest zdecydować się na ponadczasową klasykę. Barwy beżowe oraz kremowe o ciepłym odcieniu doskonale komponują się z meblami dąb rustykalny. Drewno o takim wybarwieniu ma ciepłą kolorystykę, wyraźnie zaznaczony rysunek słojów oraz sęków, dzięki czemu może stać się wspaniałą ozdobą samą w sobie, bez bezużytecznych dodatków. Wystarczy tylko że postarasz się wyodrębnić wygląd mebli dąb rustykalny, a stworzysz wspaniałą aranżację.

Jasna kolorystyka beży jako kolor ścian do mebli dąb rustykalny to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla każdego entuzjasty klasycznych aranżacji. Beż lub jaśniejsze, kremowe kolory staną się doskonałym tłem dla dębowych mebli do salonu podkreślając ich eleganckie wybarwienie w stylu rustykalnym. Poza tym, wystarczy spojrzeć na wybarwienie mebli dąb rustykalny i natchnąć się wnętrzami urządzonymi w tym stylu – można ujrzeć, że w większości aranżacji dominują jasne i ciepłe kolory ścian.

2. Biel i dąb rustykalny

Meble rustykalne, a w szczególności meble dąb, to unikalny design oraz delikatnie postarzana, ciemna kolorystyka drewna, dlatego też zastanawiając się jaki kolor sprawdzi się najlepiej, powinno się wybierać wśród jasnych barw. Jeżeli jednak uważasz, że kremowe lub beżowe ściany nie sprawdzą się w Twoim mieszkaniu i chcesz stworzyć w wyższym stopniu wyrazistą aranżację, to wyraźnie polecamy postawić na biel.

Chociaż białe ściany mogą wydawać się uciążliwe (łatwo o zabrudzenia) oraz zimne, to w połączeniu z kontrastowym ciemnym, dębowym drewnem stanowią niesamowity efekt wizualny. Cała szarada tkwi oczywiście w kontrastowym połączeniu koloru ścian i mebli. Białe ściany i meble dąb – pozornie dwa przeciwieństwa, które w rzeczywistości świetnie się uzupełniają. Biel na ścianach doskonale podkreśla ich zarys oraz wybarwienie mebli, dodatkowo sprawia, że wnętrze wydaje się większe i przestronniejsze. Jeżeli obawiasz się, że białe ściany do stołów dąb nie będą dobrym pomysłem, ponieważ wnętrze stanie się za bardzo wyraziste, wystarczy, ze przy pomocy dodatków takich jak ozdobne poduszki lub zasłony znajdziesz barwę środkową, która spoi wszystko w harmonijną aranżację.

3. Postaw na kolor

Coraz częściej można zwrócić uwagę, że trendy wnętrzarskie faworyzują wyrazistą kolorystykę, zarówno w wyborze dekoracji, jak również w wyborze kolorów ścian. Jeżeli chcesz zdecydować się na atrakcyjny, nowoczesny wygląd ścian, to po prostu odważ się i postaw na kolor! Jaki kolor ścian do mebli dąb? W tym przypadku polecamy wyrazistą zieleń o ciemnej i głębokiej, lecz lekko zgaszonej, jakby przełamanej szarością barwie. Odcienie granatu i niebieskiego oraz  pastele.

Jeżeli obawiasz się, że kolor na wszystkich ścianach może okazać się zbyt przytłaczający, to doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie koloru na jednej, głównej ścianie, która będzie nawiązywać do centralnego punktu w pomieszczeniu. Dobrym pomysłem jest fototapeta na jednej ścianie. Powinna jednak współbrzmieć z pozostałymi elementami dekoracji, lecz nie może powodować wrażenia „konkurowania”, dlatego też polecamy miękkie szarości lub biel w przełamanych odcieniach, które co więcej rozjaśnią pokój. Wachlarz barw, odcieni, prawdopodobnych połączeń jest ogromna i tak naprawdę organiczna nas jedynie nasza własna wyobraźnia.

Wybierając kolor ścian do mebli dąb warto przede wszystkim kierować się własnym gustem oraz charakterem i stylem w jakim chcesz stworzyć wnętrze. W zależności od stylu można dostosowywać różną kolorystykę ścian, ponieważ w klasycznie urządzonych wnętrzach lepszym rozwiązaniem okaże się delikatny beż, a w bardziej nowoczesnych aranżacjach biel lub wspomniane pastele. Dobrym pomysłem jest korzystanie z próbników, by w miarę możliwości móc w rzeczywistości ocenić, czy dany kolor ścian pasuje do mebli dąb rustykalny. Najważniejsze, to byś dobrze czuł się we wnętrzu, które stworzysz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *