Rolety okienne - podpowiadamy dlaczego warto się na nie zdecydować
Porady

Rolety okienne – podpowiadamy dlaczego warto się na nie zdecydować

Rolety okienne to nie tylko uzupełnienie aranżacji wnętrza, ale też bardzo praktyczne rozwiązanie. I chociaż przyzwyczajenie do zasłon jest w Polsce stosunkowo duże, coraz częściej sięgamy właśnie po rolety. Zobacz, kiedy rolety wygrywają z zasłonami.

Małe pomieszczenie? Wybierz roletę!

Niezależnie od tego, czy musisz udekorować okno w kuchni, salonie, sypialni czy pokoju gościnnym, jeśli tylko wnętrze to jest małe i nie masz miejsca na zasłony (czyli w praktyce: nie masz miejsca pod oknem i po jego bokach), postaw na rolety! Rolety zasłaniają tylko okno lub tylko wnękę okienną, zależy jaki typ wybierzesz. Tymczasem zasłony potrzebują stosunkowo dużo miejsca po bokach okna i pod nim. Można teoretycznie powiesić krótkie zasłony, które sięgają tylko do parapetu, ale estetyka takiego rozwiązania jest raczej wątpliwa.

Jeśli szukasz alternatywy dla zasłon i obce są ci rozwiązania w duchu minimalizmu, wybierz rolety rzymskie.

Stawiasz na minimalizm? Wybierz roletę!

Rolety okienne to rozwiązanie idealne do wnętrz urządzonych minimalistycznie. Tu niemal każdy typ rolet jest dobrym wyborem, ale za najlepsze trzeba uznać rolety w kasecie i rolety plisowane. Tak jedne, jak i drugie są bardzo dyskretne i praktyczne. Rolety w kasecie wygrywają tym, że w dzień są całkowicie niewidoczne. Rolety plisowane to rozwiązanie, które jest bardzo estetyczne, a jednocześnie nie zajmuje dużo miejsca.

Rolety nie tylko zajmują mniej miejsca niż zasłony, ale też są zdecydowanie dyskretniejszym rozwiązaniem, ponieważ nie przyciągają wzroku tak bardzo, jak długa, powłóczysta tkanina.

Masz okna dachowe? Wybierz rolety!

Okno dachowe jest ustawione pod takim kątem do ulicy, że nie można przez nie zajrzeć. To wygodne rozwiązanie, bo nie trzeba martwić się o prywatność w domu. Jednak nie wyklucza to konieczności zasłaniania takiego okna, zwłaszcza w lecie, kiedy dzień zaczyna się bardzo wcześnie. Poranne słońce mogłoby skutecznie uniemożliwić spokojny sen.

Teoretycznie można powiesić zasłony na oknie dachowym, ale to jest dość skomplikowane rozwiązanie. Jeśli chcielibyśmy takie zasłony swobodnie zasłaniać i odsłaniać, będziemy potrzebować dwóch karniszy. Z kolei wieszanie zasłon na sznurkach lub haczykach wydaje się nieco archaiczne. Natomiast rolety w kasecie i z prowadnicami albo rolety plisowane idealnie sprawdzą się w przypadku okien dachowych. Można nimi przesłonić dowolną część okna, a ich konstrukcja wyklucza zwisanie lub odstawanie od szyby.

Marzy ci się nowoczesne wnętrze? Wybierz roletę

Rolety okienne to właściwie jedyne sensowne rozwiązanie do nowoczesnych, pozbawionych niepotrzebnych ozdób wnętrz. Jeśli chcesz jeszcze bardziej podkreślić nowoczesny styl, wybierz rolety dzień noc. Ich przykładowe modele możesz zobaczyć tutaj: https://www.karnix.pl/mini-rolety-dzien-noc.html.

To właśnie one są kojarzone z awangardowymi wnętrzami, w których stawia się na wygodę i praktycznie zastosowanie dekoracji domowych. Rolety dzień noc jako jedyne mogą przesłaniać okno także w dzień, a mimo to wpuszczają do wnętrza światło słoneczne. Wszystko zależy od tego, jak będą ustawione względem siebie transparentne pasy. Oczywiście w razie potrzeby można całą roletę podciągnąć do góry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *