Ogród

Rinal – profesjonalna ochrona kostki brukowej

Piękna posesja- czysta kostka brukowa, nawierzchnia betonowa lub kamień naturalny, to duma właściciela. Teren przed domem, czy firmą jest wizytówką nieruchomości, pierwszym miejscem, który widzą nas goście, klienci lub kontrahenci. Dlatego powinien być schludny i bezpieczny dla użytkowników. Wszelkie plamy nie tylko paskudnie wyglądają na kostce brukowej, ale jeszcze stwarzają niebezpieczeństwo poślizgnięcia się, upadku i złamań. Środki czyszczące na plamy z kostki brukowej to profesjonalna ochrona nawierzchni i najlepszy sposób na zachowanie nienagannej estetyki miejsca.

Brudna kostka brukowa

Z biegiem lat kostka brukowa traci swój dawny wygląd – powstają na niej różne zanieczyszczenia, porasta ją mech, przez co nie prezentuje się tak elegancko, jak na początku. Częstym problem są tłuste plamy. Olej na kostce, rdzę, porosty i inne zabrudzenia najszybciej usuniemy przy pomocy    profesjonalnego środka do mycia kostki brukowej.  Preparat głęboko wnika w powierzchnię, likwidując zarodniki mchów i porostów. Dodatkowo odtłuszcza powierzchnię i zabezpiecza ją przed porastaniem wszelkich, niechcianych roślinek. Zachowuje pierwotny kolor nawierzchni, co jest bardzo ważne dla estetyki otoczenia.

Ochrona nawierzchni przed oblodzeniem i plamami

W obliczu dużej zmienności pogody (upałów, ulewnych deszczy, śniegu, oblodzenia) i codziennego użytkowania, kostka brukowa wymaga szczególnej ochrony. Tylko wtedy zachowuje swój estetyczny wygląd i trwałość.Potrzebujemy więc profesjonalnych impregnatów do usuwania tak trudnych zabrudzeń. Środki czyszczące na plamy w kostce brukowej zawierają i specjalną warstwę ochronną,  dzięki temu powierzchnia staje się łatwa w czyszczeniu i odporna na zabrudzenia. Preparat Rinal znacząco ułatwia utrzymanie czystości nawierzchni, nawet w miejscach narażonych na częste zanieczyszczenia, jak np.: podjazd,  czy wejście do ogrodu. Ułatwia usuwanie lodu i śniegu w okresie zimowym, co zapobiega poślizgowi. Jest to szczególnie ważne dla bezpieczeństwa użytkowania podjazdów, chodników i parkingów, gdzie dość często dochodzi do takich wypadków.

Na posesje prywatne i do miejsc publicznych

Impregnat z efektem mokrej kostki można stosować  zarówno na posesji prywatnej, jak i na terenach zielonych ogólnodostępnych, jak parki, tereny rekreacyjne, ogrody, ośrodki wypoczynkowe. Impregnowanie kostki brukowej tym preparatem wzmacnia odcień, dzięki czemu naturalna barwa nabiera intensywności. To właśnie „efekt mokrej kostki” poprawia wygląd ścieżek, chodników.  Impregnat „efekt mokrej kostki” jest polecany zarówno na  nowe nawierzchnie, jak i te, które mają już za sobą lata swojej świetności, a właściciel chce, aby odzyskały swój dawny wygląd. Jest to produkt przyjazny dla środowiska.

Środek na plamy w kostce brukowej Rinal wsiąka w głąb mikroszczelin, tworząc trwałą ochronną warstwę na powierzchni kamienia. A ponadto szybko i skutecznie usuwa różnorodne zanieczyszczenia. Jego stosowanie nie wymaga specjalistycznej wiedzy -wystarczy nałożyć go na kostkę i pozwolić mu wyschnąć. 

Więcej na: https://rinal.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *