Przyroda pogoda klimat - Co warto wiedzieć
Budowa domu i remont

Przyroda pogoda klimat – Co warto wiedzieć?

Dlaczego tak wszystko się zmienia ? Co sprawia, że przyroda, pogoda i klimat są ze sobą powiązane? dlaczego warto uważnie przyglądać się zmianom w przyrodzie i pogodzie? O tym przeczytasz poniżej!

Ekstremalne zjawiska pogodowe

Nie ma roku, aby nie wystąpiły ekstremalne zjawiska pogodowe, które wywołują spustoszenie w miejscach powstania.  Ekstremalne zjawiska pogodowe to tsunami, trzęsienia ziemi, huragany, trąby powietrzne, powodzie, osunięcia ziemi. Występują w coraz to nowych miejscach.

Klimat a ekstremalne zjawiska w przyrodzie i pogodzie

Klimatolodzy są zgodni: przyroda, pogoda i klimat są całością.  Nie można ich rozdzielić i powiedzieć, że przyroda może istnieć bez klimatu. Rozwój przyrody uwarunkowany jest klimatem i pogodą   Ekstremalne zjawiska to efekt zbyt dużej ingerencji  człowieka w środowisko.

Nowe miejsce

Huragany, trąby powietrzne występują w miejscach, w  których do tej pory nich nie widywano. Nawet w Polsce coraz częściej mamy trąby powietrze i powodzie, powodujące duże zniszczenia materialne.

Straty materialne wywołane przez zmiany w przyroda pogoda klimat

Ekstremalne zjawiska pogodowe powodują olbrzymie straty materialne i wiele ofiar śmiertelnych, co wpływa na funkcjonowanie sektora ubezpieczeń.

Zmniejszyć straty materialne mogą nowoczesne technologie w budownictwie i przestrzeganie racjonalnych zasad zagospodarowania przestrzennego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *