Poznaj skuteczne metody czyszczenia kabiny prysznicowej
Bez kategorii

Poznaj skuteczne metody czyszczenia kabiny prysznicowej

Utrzymanie kabiny prysznicowej w nienagannej czystości nie należy do łatwych zadań. Posiadające wiele załamań i zakamarków kabiny prysznicowe z brodzikiem mogą przysporzyć sporo problemów. Najważniejsza w tym przypadku będzie systematyczność oraz korzystanie ze sprawdzonych środków, dzięki którym raz na zawsze zapomnisz o żmudnym, wielogodzinnym czyszczeniu kabiny natryskowej.

Czyszczenie kabiny prysznicowej domowymi sposobami

W przypadku niewielkich zabrudzeń pomocne mogą być domowe metody, które będą delikatniejsze i mniej inwazyjne niż środki chemiczne.  

Zadowalające efekty przynosi przydatny nie tylko w kuchni ocet, który wymieszany z ciepłą wodą w stosunku 1:1, pozostawi kabinę czystą i lśniącą. Pomoże usunąć osad z kamienia i mydła oraz sprawi, że drzwi kabiny odzyskają dawny połysk. Najlepszą metodą będzie spryskanie powierzchni przygotowanym roztworem i pozostawienie jej na 10-15 minut. Po tym czasie wystarczy wytrzeć powierzchnię miękką ściereczką i opłukać wodą. Ocet świetnie sprawdzi się w przypadku czyszczenia fug, baterii i innych zabrudzonych elementów. Kabina prysznicowa z brodzikiem będzie wymagała dokładnego czyszczenia. W przypadku niedostatecznego usunięcia zabrudzeń, czynności można powtórzyć.

Alternatywą dla posiadającego charakterystyczny zapach octu będzie kwasek cytrynowy. Mający wiele zastosowań w gospodarstwie domowym, świetnie sprawdzi się również w łazience. Przygotowane 2 łyżki wspomnianego kwasku wsyp do ciepłej wody i dokładnie wymieszaj. Zabrudzone powierzchnie spryskaj przygotowanym roztworem i pozostaw na kilkanaście minut. Warto jednak uważać na marmurowe powierzchnie, które mogą ulec przebarwieniom i stać się matowe.

Spora część osób decyduje się również na sodę oczyszczoną. W połączeniu z wodą utlenioną pomoże usunąć zabrudzenia powstałe w narożnikach kabiny oraz na fugach. Na nieestetyczne ciemne plamy, które powstają wskutek zbyt dużej wilgoci i niewystarczającej wentylacji, wystarczy umieścić wspomnianą sodę. Po upływie 10 minut dokładnie wyczyścić brudne fragmenty i przetrzeć wodą utlenioną. Regularnie czyszczona kabina prysznicowa przez długi czas zachowa swój świetny wygląd.

Środki chemiczne dedykowane do czyszczenia kabiny natryskowej

Na rynku istnieje wiele środków chemicznych, które pozwolą w łatwy i szybki sposób usunąć uporczywe zabrudzenia. Warto zwrócić uwagę, by były przeznaczone do czyszczenia kabiny prysznicowej. 

Dużą popularnością cieszą się posiadające granulki mleczka, należy jednak uważać, by podczas mycia danej powierzchni nie pojawiły się zarysowania lub inne uszkodzenia. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą różnego rodzaju płyny, które pomogą usunąć uporczywy osad z szyb oraz armatury łazienkowej. Warto pozostawić je na chwilę na zabrudzonej powierzchni, dzięki czemu usunięcie zabrudzeń będzie łatwiejsze.

Kabina prysznicowa z hydromasażem powinna być czyszczona odpowiednimi środkami. W naszym sklepie ŁazienkiABC znajdziesz szeroki wybór tego rodzaju specyfiki. Regularne usuwanie osadu i innych zabrudzeń pozwoli przez wiele lat korzystać ze wszystkich funkcji kabiny.

Kabiny prysznicowe z powłoką ułatwiającą czyszczenie

Nie da się ukryć, że kabina prysznicowa bez brodzika będzie zdecydowanie łatwiejsza w utrzymaniu czystości niż modele posiadające tego rodzaju element. Dodatkowym ułatwieniem będzie umieszczona na ściankach kabiny specjalna powłoka hydrofobowa. Jest to warstwa, którą tworzy szereg substancji uniemożliwiających osiadanie na ich powierzchni trudnych do usunięcia zabrudzeń. Woda będzie spływała strumieniem, co pozwoli uniknąć zaschniętych kropel wody. Dzięki powłoce uda się uniknąć nieestetycznych zabrudzeń. Zabezpieczone w ten sposób szklane drzwi kabiny pozostaną czyste i lśniące.

Wielu producentów oferuje kabiny hydrofobowe, warto jednak wiedzieć, że samodzielne nałożenie tego rodzaju powłoki nie jest kłopotliwe. W sklepie internetowym www.lazienkiabc.pl znajdziesz wysokiej jakości preparaty, dzięki którym samodzielnie zabezpieczysz kabinę przed nieestetycznymi zaciekami i osadem z kamienia.

Dostępne na rynku kabiny prysznicowe różnią się pod wieloma względami. Jeśli nie posiadasz zbyt wiele miejsca, najodpowiedniejsza będzie kabina prysznicowa 80×80, która z łatwością zmieści się do niewielkiego wnętrza. Do łazienek z ograniczonym metrażem bardzo często wybierane są kabiny półokrągłe – dzięki zaokrąglonym drzwiom będą w pełni funkcjonalne i komfortowe.

Zapoznaj się z ofertą naszego sklepu i zdecyduj się na wysokiej jakości kabinę prysznicową, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Postaw na nowoczesne modele i odmień wygląd swojej łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *