Płytki do łazienki – 8 silnych trendów na 2023
Łazienka

Płytki do łazienki – 8 silnych trendów na 2023

Zarówno podłogi, jak i ściany w łazience możemy obecnie wykończyć na wiele różnych sposobów, korzystając przy tym z rozmaitych materiałów. Nadal jednak największą popularnością cieszą się klasyczne płytki. Podobnie jak każdy inny element wyposażenia wnętrza, również one dostępne są w wielu kolorach i formach, zmieniających się wraz ze zmieniającymi się trendami. Czego w tej dziedzinie możemy się spodziewać w 2023 roku? Sprawdzamy!

Modne wzory płytek na 2023 rok

Aby móc przewidzieć nadchodzące trendy, należy przyjrzeć się tym, które obowiązywały w ostatnich miesiącach. W 2022 roku najmodniejsze były płytki drewnopodobne, a także płytki imitujące kamień naturalny, w szczególności marmur. Można było zauważyć powrót lastryko, co w dużej mierze było naturalną konsekwencją renesansu stylu retro. Nadal obecne były też płytki heksagonalne.

Najnowsze propozycje projektantów są kontynuacją tych tendencji. W nadchodzącym roku płytki imitujące lastryko będą pojawiać się jeszcze częściej. W modzie będą także modele o lustrzanych powierzchniach (czego można było się spodziewać, biorąc pod uwagę popularność metalicznych wykończeń). Możemy się również spodziewać, że płytki podłogowe do łazienki będą przybierać różne kształty lub będą zdobione przez najrozmaitsze geometryczne wzory.

Kolory płytek w 2023 roku

Bardzo ważną kwestią są modne obecnie kolory w 2023 roku najlepiej postawić na naturalne odcienie zwane kolorami ziemi, a także beże i delikatne szarości. W najnowszych propozycjach projektantów szczególnie często pojawia się zgaszona, oliwkowa zieleń oraz ciemny odcień szarego, określany mianem antracytowego.

Bardzo modne w 2023 roku łazienki utrzymane w kolorze brzoskwiniowym. Odcień ten jest ciepły i optymistyczny. Można go opisać jako połączenie różowego i pomarańczowego.  Jednocześnie nie jest ani zbyt krzykliwy, ani przesłodzony.

Wymienione kolory są łagodne i subtelne, dzięki czemu dodają wnętrzu przytulności, ale i wyrazistości. Modne barwy sprawiają, że łazienka będzie wyglądać modnie i nowocześnie. Jednocześnie wnętrze jest dzięki nim ciepłe, Stanowiąc idealną przestrzeń do relaksu.

Marmur nadal w modzie

Marmur nigdy nie wychodzi z mody, dlatego nie powinno być zaskoczeniem, że w 2023 roku płytki imitujące ten elegancki kamień będą wciąż w modzie. Przyciągają one uwagę swoim pięknym wyglądem. Z tego powodu są popularnym wyborem w wielu domach oraz łazienkach w miejscach użyteczności publicznej. Naturalny marmur oraz imitujące go płytki dostępne są w szerokiej gamie kolorów, wzorów i faktur. Dzięki temu można je dopasować do każdego stylu wnętrza. Płytki tego typu są trwałe i odporne na uszkodzenia, a ich piękny wygląd będzie cieszyć oko przez lata.

Płytki steampunkowe

W 2023 nadal będą modne motywy i aranżacje w stylu industrialnym. Można jednak zauważyć ich delikatną ewolucję. Uwagę projektantów przyciągnął bowiem steampunk.

Choć estetyka ta nie jest czymś zupełnie nowym, do tej pory rzadko pojawiała się we wnętrzach. To, co w niej najciekawsze, to specyficzne połączenie starego z nowym. Surowe, nowoczesne elementy łączą się w niej z klasyką. W steampunkowej łazience znajdzie się miejsce zarówno dla mebli i ozdób w wiktoriańskim stylu, jak i loftowych akcesoriów i widocznych rur.

Jak to się ma do płytek? W nadchodzącym roku będziemy mogli wybierać spośród kafli imitujących surowy kamień lub pokrytych deseniami przypominającymi rdzę. Nie zabraknie także modeli zdobionych wzorami nawiązującymi do motywów sprzed ponad stu lat, ale w wersji celowo postarzonej. Pozwoli to stworzyć wyjątkowe, oryginalne wnętrze, które jednocześnie będzie zaskakująco ponadczasowe.

W steampunkowych płytkach nie zabraknie również metalicznych zdobień. Różne warianty złota czy miedzi będą zresztą zdobiły łazienki w różnych stylach. Pojawią się również w nawiązaniach do stylu retro, jak i zupełnie nowoczesnych. Szczególnie modny będzie odcień szampańskiego, jasnego złota. Kolor ten doskonale łączy się również ze wspomnianymi już barwami ziemi, brzoskwinią, a także z neutralną i nigdy niewychodzącą z mody bielą lub czernią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *