Mieszkanie marzeń 5 pomysłów na piękny wystrój
Projektowanie

Mieszkanie marzeń? 5 pomysłów na piękny wystrój

Urządzając mieszkanie deweloperskie stajemy przed niezliczoną ilością trudnych wyborów. W sklepach z meblami i akcesoriami stajemy sami wobec niesamowicie bogatych ofert najróżniejszych przedmiotów, które mogą nam się przydać czy najzwyczajniej w świecie spodobać. Wiemy jednak wszyscy, że kupowanie wszystkiego, co nam się spodoba jest drogą donikąd. Po pierwsze, może okazać się rujnujące dla portfela. Po drugie, efekt takie dobierania mebli i dodatków najpewniej będzie katastrofalny również dla estetyki, gdyż nie wszystko pasuje do wszystkiego. Wreszcie po trzecie, może nam się to po prostu do mieszkania nie zmieścić. Pojawia się więc pytanie: jak urządzić mieszkanie? Nie ma na nie jednej uniwersalnej odpowiedzi, gdyż nie dość, że mieszkania różnią się między sobą, to i właściciele mają różne gusta – żaden projekt, nawet najlepszy, nie zadowoli wszystkich. Sprawdź, jak robią to deweloperzy lub wymyśl swoją wizję w którymś z popularnych stylów:

1. Styl skandynawski

Charakteryzujący się prostotą i minimalizmem styl skandynawski idealni sprawdzi się w niedużych mieszkaniach.Mała liczba sprzętów i mebli nie zajmie dużej przestrzeni, a przez to pozwoli kompleksowo wyposażyć mieszkanie niewielkim kosztem. Styl ten wyróżnia się prostym designem i nieskomplikowanym wystrojem. Jednocześnie czerpie garściami z filozofii hygge, która mówi o komforcie i domowym cieple, stawiając na to, by we własnym domu czuć się przytulnie.

2. Styl prowansalski

Podobny do stylu skandynawskiego pod względem podejścia do komfortu jest styl prowansalski. Wywodzi się on z południowo-wschodniej Francji, gdzie ludzie cenią sobie wygodę życia i ciepło domowego ogniska tak samo jak w Skandynawii. Stawia na naturalność i tradycję, a jego charakterystycznymi elementami wystroju wnętrz są pobielane drewniane meble i zwiewne firany. Wnętrza utrzymywane są w stonowanych pastelowych barwach, a meble w klasycznych krojach.

3. Styl cottage

Jeśli lubimy klimaty górskich chatek, styl cottage jest dla nas! Inspiruje się ona brytyjską prowincją, zwłaszcza jej północnymi regionami, przez co we wnętrzach urządzonych w stylu cottage można wyczuć ducha drwala i pasterza. Jeśli więc dostaliśmy od ciotki owczą skórę lub siermiężną komodę, możemy wokół nich zorganizować wystrój salonu w stylu cottage.

4. Styl vintage

Klimat retro można wprowadzić również urządzając mieszkanie w stylu vintage. We wnętrza urządzonych w tym stylu sprawdzą się najróœniesze stale meble – jest niezwykle modernistyczny i eklektyczny. Sprawdzą się w nich wszelkie wzorzyste tapicerki i obicia czy zasłony oraz staromodne meble, którym niewielki kosztem można dodać nowego blasku.

5. Styl minimalistyczny

Najbardziej nowoczesną opcją w wystroju wnętrz jest minimalizm. Choć wnętrza urządzone w tym stylu mogą wydawać się chłodne i sterylne, to właśnie w oszczędności wystroju tkwi ich urok. Meble wykonane w tym stylu zawierają dużo elementów szklanych i metalowych. Minimalizm nie jest jednoznaczny z brakiem dodatków – we wnętrzach minimalistycznych jest ich mniej i są bardziej przemyślane, jednak pojawiając się tak rośliny, jak i inne ozdoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *