Lodówka Side by Side – jak wybrać odpowiedni model dla siebie?
Łazienka

Lodówka Side by Side – jak wybrać odpowiedni model dla siebie?

Klasyczna lodówka z zamrażalnikiem na dole może się okazać niezbyt trafionym wyborem dla wielu z nas, gdyż jej pojemność może pozostawiać wiele do życzenia. Na całe szczęście istnieją też takie urządzenia, jak lodówka Side by Side, czyli sprzęty o większych rozmiarach i innym rozstawie drzwiczek. Na co zwrócić uwagę, kiedy marzy nam się chłodziarko-zamrażarka, w której bez problemu zmieścimy wszystkie produkty spożywcze dla dużej rodziny?

Lodówka Side by Side – co to znaczy?

Na samym wstępie warto zwrócić uwagę na to, czym w ogóle jest lodówka Side by Side. Chociaż popularność tych modeli nieustannie rośnie, ponieważ użytkownicy doceniają ich funkcjonalność i pojemność, to dla wielu z nas ten termin może brzmieć dosyć tajemniczo.

Lodówka Side by Side to nic innego niż chłodziarko-zamrażarka z inaczej usytuowanymi drzwiczkami. W przypadku klasycznych lodówek komora zamrażalnika jest umiejscowiona na dole urządzenia. Modele Side by Side natomiast oferują znacznie większy zamrażalnik dzięki temu, że jest on umieszczony tuż obok komory chłodzącej. Oczywiście skutkuje to zwiększeniem pojemności lodówki, jednak musimy pamiętać o tym, że powiększy to też gabaryty urządzenia, więc lodówka Side by Side może nie być optymalnym wyjściem dla posiadaczy niewielkich kuchni.

Na co zwrócić uwagę, kiedy wybieramy lodówkę Side by Side?

Podstawą przy wyborze lodówki Side by Side oczywiście powinien być jej rozmiar. Przeważnie są one niższe niż klasyczne chłodziarki, jednak będą od nich znacznie szersze. W zamian za to otrzymujemy znacznie więcej przestrzeni w środku urządzenia, zwłaszcza  w sytuacji, kiedy postawimy na takie rozwiązania jak technologia Space Max marki Samsung. Dzięki niej ścianki lodówki będą znacznie cieńsze, co będzie skutkowało jeszcze większą ilością miejsca w środku[1].

Kolejna rzecz, o jakiej warto pamiętać, kiedy marzy nam się lodówka Side by Side, jest pobór mocy. Pamiętajmy o tym, że jest to parametr istotny nie tylko dla naszego portfela, ale także dla planety. W związku z większą zamrażarką modele chłodziarko-zamrażarek Side by Side automatycznie będą pobierały więcej prądu niż mniejsze lodówki, więc warto zwrócić uwagę na rozwiązania, które pomogą zmniejszyć zużycie energii. Przykładem technologii tego typu może być technologia SpaceMax, oferowana w produktach marki Samsung. Dzięki temu rozwiązaniu lodówka zyska znaczniej przestrzeni użytkowej przy tej samej wielkości co standardowo.

Przy wyborze chłodziarki możemy zwrócić także uwagę na rozwiązania, których celem jest podniesienie naszego komfortu, tak jak specjalny elektroniczny panel, dzięki któremu ustawimy interesującą nas temperaturę.

Na sam koniec warto powiedzieć parę słów o designie. Lodówki są duże, zwłaszcza jeśli mówimy o modelach Side by Side, więc warto wybrać taką, która będzie po prostu ładna. Biała lodówka Side by Side czy czarna lodówka Side by Side to świetne wyjścia dla minimalistycznych wnętrz, jednak jeśli marzy nam się nutka ekstrawagancji, możemy wybrać kolorową lodówkę, jak chociażby Samsung Bespoke.


[1] Technologia SpaceMax™ wykorzystuje specjalną, bogatą w uretan izolację, dzięki której ścianki urządzenia mogą być znacznie cieńsze bez uszczerbku dla jego energooszczędności. W efekcie zyskujesz dużo przestrzeni do przechowywania, choć zewnętrzne wymiary lodówki pozostają bez zmian. Pojemność różni się w zależności od modelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *