Jak oświetlić przestrzeń wokół domu
Ogród

Jak oświetlić przestrzeń wokół domu?

Oświetlenie wokół domu ma za zadanie zapewnić nie tylko bezpieczne poruszanie się domowników po zmroku, ale spełnia również funkcję ozdobną oraz estetyczną. Od tego, jak zostanie zaaranżowana przestrzeń wokół domu, zależy jego funkcjonalność. Należy jednak dodać, że oprawy zewnętrzne muszą być dostosowane do funkcji, jaką mają spełniać.

Oświetlenie budynku

Oczywistym jest, że oświetlenie budynku jest niezbędne, by bezpiecznie poruszać się wokół domu. To również doskonałe rozwiązanie, by podnieść estetykę domu i nadać mu przyjemnego charakteru. Jednak dobrze oświetlony dom to również trudniejszy cel dla potencjalnych włamywaczy. Dom spowity w ciemnościach to łakomy kąsek dla złodzieja.

Podjazd i wejście do domu

Oświetlenie podjazdu i wejścia do domu to praktyczne rozwiązanie, by bezpiecznie zaparkować samochód i oświetlić ewentualne schody. Trudniej bowiem otworzyć drzwi kluczem, kiedy wokół panuje ciemność.

Taras i ogród

Oświetlenie tarasu uzależnione jest od indywidualnych potrzeb mieszkańców. Odpowiednie oświetlenie tarasu i ogrodu daje możliwość przyjemnego i komfortowego wypoczynku. Oświetlenie ogrodowe nie może być zbyt słabe, ale i zbyt rażące. Dlatego należy dobrać intensywność do indywidualnych preferencji. Ponadto całość warto już zaplanować na etapie projektowania ogrodu.

Ekologiczne rozwiązania

Coraz częściej właściciele posiadłości decydują się na lampy solarne, które niosą ze sobą dodatkowe korzyści. Sam fakt, że zasilane są one energią słoneczną, świadczy o ich ekonomicznym charakterze. To realne korzyści dla domowego budżetu. Lampy solarne tarasowe nie posiadają żadnego okablowania, dlatego nie ma konieczności rozkopywania ogrodu, co również stanowi dodatkową zaletę. Ponadto takie oświetlenie można stosować wszędzie tam, gdzie dochodzą promienie słoneczne. Dlatego lampy solarne są coraz częściej wybierane do oświetlenia tarasu i ogrodu.

Jaką lampę solarną wybrać?

Rynek obfituje w rozmaite rozwiązania. Każde z nich należy dostosować do funkcji, jaką ma pełnić. Dlatego do oświetlenia furtki i ścieżki prowadzącej do domu, doskonale sprawdzi się lampa solarna z czujnikiem ruchu. To doskonałe rozwiązanie, gdyż takie oświetlenie aktywowane jest tylko wtedy, gdy wykryje w pobliżu ruch. Dla podkreślenia uroku tarasu i ogrodu można wybrać lampy wykonane zarówno z tworzyw sztucznych jak i kinkiety. Tego typu oświetlenie to nie tylko ozdoba obejścia, ale również bezpieczeństwo obejścia.

Oświetlenie ogrodowe w formie lamp solarnych jest przyjazne dla środowiska, dlatego jest chętnie wybierane przez właścicieli posesji. Należy również wskazać, że takie oświetlenie działa nie tylko podczas słonecznych dni. Doskonale sprawdza się również zimą, kiedy niebo spowijają chmury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *