Biała kuchnia — czy to może się udać
Projektowanie

Inteligentny dom Fibaro – co oferuje producent w zakresie rozwiązań smart home?

Fibaro to jedna z wiodących firm zapewniających inteligentne systemy dla domów. Wykorzystując najnowsze technologie, ciągle konstruuje innowacyjne urządzenia tworzące strukturę automatyki domowej, pozwalającą na swego rodzaju komunikację domu z jego użytkownikiem i na odwrót. Co ciekawe, na sprzęty z kategorii smart home decyduje się coraz więcej właścicieli domów i mieszkań. Nie jest to obecnie luksus dostępny jedynie dla najbogatszych. Ponadto urządzenia te stają się coraz łatwiejsze w obsłudze oraz montażu. Jakie produkty oferuje Fibaro i jakie potrzeby obiecuje zaspokoić? Przeczytajcie poniżej.

Inteligentny dom Fibaro – dlaczego go potrzebujesz?

Fibaro oferując sprzedaż swoich produktów smart home, daje nam obietnicę zaspokojenia pewnych potrzeb. Są one bardzo istotne w dzisiejszych czasach. Jest to m.in.:

  •         Bezpieczeństwo – podstawowa potrzeba człowieka, którą Fibaro zaspokaja już na samym początku, chroniąc dane użytkowników sprzętów na najwyższym poziomie m.in. dzięki systemom WAF i Anty-DDoS, szyfrowaniu komunikacji z wykorzystaniem protokołu TLS, a haseł poprzez bcrypt. Urządzenia takie jak czujniki pożaru, zalania czy włamania zapewniają ich nabywcy odnalezienie spokoju i cieszenie się czasem spędzonym w domu i poza nim.
  •         Oszczędność – sprzęty Fibaro umożliwiają pomiar pobieranej energii elektrycznej. Dzięki temu użytkownik ma możliwość kontrolowania i regulowania poboru prądu. Może zaplanować jak zmniejszyć wydatki obserwując, które urządzenia są rzeczywiście niezbędne, a z użycia których  jest w stanie czasowo zrezygnować. Co ważne, użytkownik dbając o swój portfel, dba jednocześnie o środowisko.
  •         Komfort – poprzez ustawienie tzw. scen, użytkownik może uruchamiać jednocześnie kilka inteligentnych urządzeń dostosowanych do konkretnej sytuacji. Po powrocie z pracy jednym przyciskiem może rozbroić alarm, włączyć spokojną muzykę i przyciemnione światło, aby się zrelaksować. Kiedy natomiast zaprasza znajomych na sobotni wieczór, również jednym gestem może  włączyć muzykę taneczną, kolorowe światła i przymknąć rolety.
  •         Nowoczesność – systemy smart home to także  gratka dla gadżeciarzy, którzy uwielbiają nowe technologie. Dzięki nim spełniają swe pragnienia oraz mogą zaimponować znajomym i rodzinie, którzy ich odwiedzają.

Inteligentny dom Fibaro – co oferuje?

Fibaro zapewnia kompleksowe wyposażenie domu w zakresie inteligentnych urządzeń. Ogrzewanie jest jednym z obszarów, w którym możemy je wykorzystać. Instalując w każdym z grzejników głowicę termostatyczną mamy kontrolę nad ogrzewaniem domu nawet podczas pobytu w pracy czy na urlopie, możemy precyzyjnie zmierzyć temperaturę w pomieszczeniu, ustawić harmonogram ogrzewania na dłuższy okres oraz dbać o oszczędzanie energii poprzez specjalny algorytmy umożliwiające adaptację urządzenia do warunków pomieszczenia. Ta ostatnia funkcja jest szczególnie przydatna podczas wietrzenia pokoju oraz pojawienia się dodatkowego źródła ciepła np. rozpalenia w kominku.

W przypadku ogrzewania gazowego z kotła może uwalniać się czad. Jest to śmiertelnie niebezpieczny gaz, trudny do wykrycia ze względu na brak koloru i zapachu. Dobrze jest więc zainstalować czujnik czadu, który natychmiast poinformuje nas o tego typu awarii. Innymi urządzeniami Fibaro zapewniającymi bezpieczeństwo są czujniki otwarcia okien i drzwi, czujniki zalania, czujniki ruchu i chyba najciekawszy i najbardziej wielofunkcyjny – intercom. Dzięki temu ostatniemu możemy obserwować co dzieje się przed naszym domem lub wewnątrz pomieszczeń, mamy możliwość rozmowy z osobą, która znajdzie się w pobliżu, możemy zdalnie otworzyć jej drzwi, a w razie niepokojących zdarzeń natychmiast zostaniemy o nich powiadomieni.

Oświetlenie to kolejny obszar, w którym możemy wykorzystać inteligentne technologie. Dzięki nim możemy ustalić automatyczne zapalanie lub gaszenie świateł w określonym momencie dnia, ale też zdalnie sterować całym systemem przy użyciu pilota lub aplikacji w smartfonie. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne, kiedy chcemy zasymulować naszą obecność w domu, by zapobiec włamaniom.

To tylko niektóre z oferowanych przez Fibaro produktów. Co ciekawe, firma zadbała o to, aby po podłączeniu do centrali można było zintegrować ze sobą wszystkie urządzenia. Dzięki inteligentnemu domowi Fibaro możemy sterować całym domem siedząc wygodnie na kanapie jedynie ze smartfonem w ręku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *