Funkcjonalny pokój dziecięcy o niewielkim rozmiarze? Skorzystaj z piętrowego łóżka!
Porady

Funkcjonalny pokój dziecięcy o niewielkim rozmiarze? Skorzystaj z piętrowego łóżka!

Czy będąc dzieckiem marzyłeś o piętrowym łóżku? A może to twoje dziecko chciałoby spać na takim? Jeśli tak, możesz sprezentować mu wymarzony mebel, jednocześnie rozwiązując problem niewielkiej przestrzeni w jego pokoju. Wystarczy, że wybierzesz łóżko połączone z biurkiem. Zobacz, jakie to proste!

1-osobowe łóżko piętrowe

Łóżka piętrowe zazwyczaj kojarzą się nam z meblami przeznaczonymi dla dwóch osób, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by służyło ono tylko jednej osobie. Dzięki takiemu nowoczesnemu rozwiązaniu będzie ono wymarzonym miejscem do spania dla dziecka, a jednocześnie pozwoli na zaoszczędzenie miejsca w pokoju. Jak wygląda?

Najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem jest 1-osobowe łóżko piętrowe z biurkiem. W górnej części znajduje się klasyczne miejsce do spania, obudowane odpowiednią barierką, zabezpieczającą przed spadnięciem dziecka albo zsuwaniem się pościeli. Z boku łóżka znajduje się drabinka, która może jednocześnie opierać się o bok wysokiej szafki. Z kolei pod łóżkiem umieszczone zostało biurko, składające się z blatu oraz małej szafeczki pod nim. Tuż nad nim dodatkowo zawieszono półeczkę na podręczne przedmioty.

Wygoda użytkowania

Łóżko połączone z biurkiem i szafką to przede wszystkim wygodne rozwiązanie, które pozwala na niewielkiej przestrzeni umieścić wszystkie niezbędne dla dziecka elementy wyposażenia pokoju. Warto zauważyć, że łóżko jest zazwyczaj największym meblem w pokoju, który – szczególnie w małych przestrzeniach – bardzo utrudnia funkcjonalne umeblowanie przestrzeni. Kiedy znajdzie się nad innymi meblami, automatycznie zwolni dużą część miejsca, dzięki czemu ułatwi urządzanie dziecięcego pokoju.

Jednocześnie należy pamiętać, że dzieci lubią duże biurka, na których mogą zmieścić nie tylko szkolne podręczniki i zeszyty, ale także wiele innych przedmiotów. Wykorzystywanie biurka pod łóżkiem z reguły umożliwia zachowanie jego optymalnej wielkości, co na pewno da dziecku pełną swobodę.

Jakość wykonania

Łóżka piętrowe Mobi i Komi, które dostępne są w sklepie Rajo, wykonane zostały z trwałych materiałów, takich jak płyta laminowana z brzegami oklejonymi okleiną ABS. Dzięki wykorzystaniu solidnych połączeń i zabezpieczeniu każdego elementu, meble te są niezwykle odporne i wytrzymałe. Gwarantują w ten sposób absolutne bezpieczeństwo dziecku podczas codziennego użytkowania łóżka, biurka, drabinki czy szafki.

Dziecięcy design i spełnienie marzeń

Jak już wspomnieliśmy, wiele dzieci marzy o piętrowym łóżku. Dlatego kupno takiego, nawet dla jedynaka, będzie świetnym rozwiązaniem, które pozwoli mu cieszyć się z niezwykłego miejsca do spania. Zarazem, za sprawą ciekawej kolorystyki dostępnej w sklepie Rajo, meble te będą doskonale pasować do dziecinnych pokojów. Są wesołe, kolorowe i na pewno zostaną docenione zarówno przez dorosłych, jak i dzieci.

fot. meblerajo.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *