Aluminiowe drzwi wejściowe – nie tylko eleganckie
Projektowanie

Aluminiowe drzwi wejściowe – nie tylko eleganckie

Aluminiowe drzwi wejściowe kojarzą się z obiektami użyteczności publicznej. Coraz chętniej widujemy je jednak również w obiektach mieszkalnych. Okazuje się bowiem, że poza trwałością i stonowaną elegancją, a także nutą surowości, są w stanie zaoferować estetykę, która wpisuje się w dowolny styl obiektu mieszkalnego. Drzwi wejściowe bazujące na aluminium mogą się również pochwalić doskonałym stosunkiem ceny do jakości i oferowanych właściwości. Dlaczego warto postawić na taki produkt?

Aluminiowe drzwi wejściowe kojarzą się z obiektami użyteczności publicznej. Coraz chętniej widujemy je jednak również w obiektach mieszkalnych. Okazuje się bowiem, że poza trwałością i stonowaną elegancją, a także nutą surowości, są w stanie zaoferować estetykę, która wpisuje się w dowolny styl obiektu mieszkalnego. 

Drzwi wejściowe bazujące na aluminium mogą się również pochwalić doskonałym stosunkiem ceny do jakości i oferowanych właściwości. Dlaczego warto postawić na taki produkt?

Wizytówka domu

Drzwi stanowią wizytówkę domu. Widziane jeszcze zanim zostanie przekroczony próg domostwa. Z racji tego, że jesteśmy wzrokowcami, w pierwszej kolejności oceniamy ich wygląd i dopasowanie do budynku. Niegdyś można by pomyśleć, że aluminiowa stolarka drzwiowa nie będzie kompletnie pasowała do domostw innych, niż te tworzone z zasadami budownictwa pasywnego i energooszczędnego. Nic bardziej mylnego!

Aluminiowe drzwi prezentują się elegancko, ale wcale nie muszą być chłodne w odbiorze i surowe. Producenci łączą je bowiem z innymi materiałami, w tym ze szkłem, które nadaje wizualnej lekkości. Ponadto aluminiowa stolarka drzwiowa umożliwia pomalowanie na wybrany kolor lub zastosowanie okleiny, która będzie imitowała naturalny surowiec. Miłośnicy wysokich jakościowo, przystępnych cenowo i estetycznych rozwiązań, mogą zatem wybrać aluminium z okleiną zamiast produktu z drewna. 

Właściwości drzwi aluminiowych

Stolarka drzwiowa należy do najważniejszych elementów podczas budowy każdego obiektu, w tym mieszkalnego. Drzwi przeważnie pozostają z użytkownikami na długi czas. Nie wymienia się ich przez wiele lat, o ile nie są planowane remonty lub jakiekolwiek naprawy. Warto zatem zainwestować w produkt, który mimo intensywnej eksploatacji przetrwa bardzo długi czas. 

Na tę cechę można liczyć wybierając aluminiowe drzwi wejściowe. Cechuje je lekkość i możliwość stworzenia drzwi stosunkowo cienkich, dzięki czemu łatwiejszych w montażu. Nie sposób pominąć trwałości i wytrzymałości, niepodatności na działanie czynników zewnętrznych, w tym warunków atmosferycznych. 

Drzwi bazujące na aluminium są w stanie spełnić wymogi pod względem parametrów izolacyjności i akustyczności. Są one podatne na formowanie, co owocuje realizacją nietypowych kształtów i rozmiarów. 

Wpisują się w potrzeby budownictwa energooszczędnego i pasywnego – za sprawą wspomnianych parametrów izolacyjności i akustyczności. Użytkownicy mogą liczyć na bezproblemową pielęgnację, brak konieczności przeprowadzania zabiegów konserwacyjnych, a także minimalizowanie strat cieplnych przez redukcję ucieczki ciepła pochodzącego z urządzeń grzewczych. 

Jak wybierać?

Stolarka drzwiowa musi spełniać wiele wymogów, i nie chodzi jedynie o jej estetykę. Podstawowym elementem są wymiary drzwi, które powinny wynosić minimum 90 cm szerokości i 200 cm wysokości. To rozmiary wpływające na swobodne poruszanie, a w razie potrzeby wnoszenie/wynoszenie dużych i ciężkich artykułów. 

W niestandardowo wysokich drzwiach poleca się stosowanie przeszkleń, aby doświetlić ciemne wnętrza, a tym samym móc korzystać ze światła naturalnego. Należy także zwracać uwagę na odporność, wodoszczelność i ochronę przed wiatrem, jaką zapewniają drzwi wejściowe. O tym informują poszczególne parametry. I wreszcie zabezpieczenia antywłamaniowe, które są tym ważniejsze, im bardziej na uboczu i niezamieszkanym terenie znajduje się dany obiekt.

Estetyka zaś, to głównie kwestia gustu odbiorców i dopasowania stolarki drzwiowej do architektury, bryły i stylu danego budynku. Pomocą w dobrze drzwi oraz wstępnym zapoznaniu się, jak będą się prezentować konkretne wersje, jest specjalny konfigurator dostępny na stronie http://konfigurator.kobbe.pl/konfigurator/pl/

Klienci nie muszą się martwić o to, czy znajdą wymarzone drzwi. Stawiając na sprawdzonego i doświadczonego producenta, jakim jest firma KOBBE, można liczyć na indywidualną realizację, sprawny montaż i jakość idącą w parze z kosztami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *