3 pomysły na oryginalne udekorowanie choinki
Porady

3 pomysły na oryginalne udekorowanie choinki

Boże Narodzenie to ten czas w roku, na który czekasz ze zniecierpliwieniem i dużymi wypiekami na twarzy? Wirujące za oknem płatki śniegu oraz unoszący się w powietrzu zapach cynamonu i zimowej herbaty wprawiają Cię w radosny, świąteczny nastrój? Chcesz skomponować wyjątkowe dekoracje, które jeszcze bardziej podkreślą wyjątkowość tego czasu? Jednym z najważniejszych punktów na liście świątecznych przygotowań jest bez wątpienia udekorowanie choinki. Nie sposób bowiem wyobrazić sobie celebrowania tego szczególnego czasu bez towarzystwa starannie przystrojonego drzewka. W tym artykule poznasz sposoby na oryginalną dekorację bożonarodzeniowej choinki.

Ozdoby choinkowe z filcu

Jak nadać wnętrzu mieszkania wyjątkowego, świątecznego klimatu? Najskuteczniejszym sposobem są odpowiednio dobrane ozdoby i tematyczne akcesoria. Jeśli jaskrawe, mocno błyszczące się dekoracje w intensywnych odcieniach czerwieni i złota to niekoniecznie to, czego potrzebujesz do swojego domu, warto poszukać nowych, mniej oczywistych pomysłów. Jednym z nich mogą być właśnie ozdoby choinkowe z filcu. Dekoracje bożonarodzeniowe wykonane z tego tworzywa to bardzo oryginalne rozwiązanie. Stonowane, minimalistyczne i oszczędne w formie ozdoby to aktualnie bardzo mocny trend.

Filc to materiał, który znajduje szerokie zastosowanie przy produkcji tego rodzaju dodatków. Jego największą zaletą jest fakt, że odznacza się dużą elastycznością i trwałością. Jako ozdoba świąteczna sprawdza się wyjątkowo dobrze – można z niego z łatwością wyciąć dowolny kształt. Dzięki temu umożliwia tworzenie efektywnych, tematycznych dekoracji. Filcowe zdobienia cechuje fantazyjny, nieoczywisty wygląd, a także duża funkcjonalność. Ponadto z tego materiału można wykonać nie tylko ozdoby na bożonarodzeniowe drzewko, ale również rozmaite dekoracje na wigilijny stół.

Naturalne ozdoby choinkowe

Poszczególne sklepy, mające w swoim asortymencie dekoracje bożonarodzeniowe, prześcigają się ze swoimi specjalnymi ofertami już na kilka tygodni przed Wigilią. Jednak czy kosztowne, rozmyślnie i długo wybierane spośród licznych sklepowych półek, ozdoby to jedyny sposób na to, by stworzyć zachwycającą dekorację choinki? Oczywiście, że nie! Okazuje się, że za równie ciekawe ozdoby świąteczne mogą posłużyć nawet dary natury. Do stworzenia oryginalnej dekoracji choinkowej możesz wykorzystać, np.

  • szyszki,
  • gałązki świerku,
  • suszone plastry pomarańczy,
  • orzechy włoskie,
  • pierniki.

Ozdoby choinkowe z drewna

Ozdoby choinkowe wykonane z drewna przypadną do gustu szczególnie tym, którzy lubią rustykalny klimat. Taka dekoracja z pewnością zapewni bardzo przytulny klimat i pozwoli jeszcze bardziej poczuć tę pożądaną magię świąt. Drewniane dekoracje mogą przybierać rozmaite kształty i formy, a także można je w prosty sposób pomalować, nadając im unikalnego charakteru. Co więcej, jest to rozwiązanie nie tylko oryginalne i ciekawe, ale również przyjazne środowisku.

Dekorowanie choinki to nie tylko sposób na podtrzymanie długiej i głęboko zakorzenionej tradycji, ale także świetny sposób na spędzenie czasu z bliskimi. Jak się okazuje, aby przystroić świąteczne drzewko w niebanalny sposób, czasem wystarczy naprawdę niewiele. Ozdoby choinkowe z filcu czy minimalistyczne, drewniane dodatki – to w zupełności wystarczy do tego, aby na czas Bożego Narodzenia stworzyć w mieszkaniu przytulny, niepowtarzalny klimat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *